fbpx

Директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій System Capital Management (SCM) Наталія Ємченко: «Ми готові грати за європейськими правилами та підтримувати реформи, які необхідно провести в Україні, щоб вона була сильним і цінним партнером для Європи»

Аспен Інститут Київ розпочав серію панельних дискусій з міжнародними партнерами Аспен-мережі #UkrainianDialogue. Їхня мета — поділитися особистими історіями українців, які допомагають захищати свободу нашої країни. А також — мати двосторонню комунікацію з представниками країн, які нас підтримують. Наталія Ємченко була спікеркою першої дискусії, яку Аспен Інститут Київ провів з Аспен Інститутом Іспанія. Наталія розповіла про цілі Росії у цій війні, важливість економічного фронту та готовність великого українського бізнесу грати за європейськими правилами. 

«Росіяни роблять все, щоб ліквідувати Україну та українців»

Наталія Ємченко – директорка зі зв’язків з громадськістю та комунікацій SCM. Вона родом з Донецька. Там Наталія народилася, виросла, вийшла заміж. Її троє дітей теж народилися в Донецьку. Усе її життя було пов’язане з цим містом. У 2014 році Наталія втратила дім. Тому вона впевнена, що ця війна почалася не 24 лютого 2022 року, а 8 років тому. Наталія вважає, що у війні з Росією немає місця для компромісу:

— Головна мета Росії у цій війні — знищення українців як нації та української державності. Вони роблять все, що можуть, щоб ліквідувати Україну та українців. Будь-який мир не змінить цієї парадигми, антиукраїнського наративу Росії.

Ще одна мета Росії – знищити українську економіку. Наталія пояснює, чому росіяни зосереджені на цьому:

— У Росії немає мети отримати контроль над територіями та підприємствами, які не будуть відповідати її ідеології, а Україна не буде.

“Економічний фронт — ще один перший фронт”

Наталія впевнена, що економічний фронт – це теж перший фронт. Українська економіка розвивається, і SCM з року в рік інвестує у неї великі кошти. Навіть після втрати 30% бізнесу в 2014 році. Компанія мала активи в окупованому Криму, окупованих частинах Донецької та Луганської областей.

Зараз компанія, яку представляє Наталія, докладає зусиль, щоб підтримати Україну всіма можливими способами. Вона активно надає гуманітарну допомогу та підтримує армію. SCM щодня виділяє більше мільйона доларів на ці потреби.

Також компанія виконує великий об’єм роботи, щоб надати необхідні послуги своїм споживачам. Зокрема в регіонах, де ведуться бойові дії.

— Перше, що зазвичай роблять росіяни, коли входять на певну територію, — шкодять електромережі та лінії телефонного зв’язку. Обидва підприємства у нашій групі. Тому ми працюємо на передовій, щоб повернути ці послуги людям. 

Наталія говорить, що зараз неможливо вести бізнес, як зазвичай, але компанія намагається робити це на найвищому рівні. Тим не менш, є окремі пункти та місця, які сильно пошкоджені і працювати там неможливо. Місце найбільшої трагедії — Маріуполь. Це промислове місто, де SCM має активи. 

— Маріуполь повністю заблокований і це гуманітарна катастрофа. У мене немає конкретних цифр, але я хотіла б сказати, що кількість загиблих у Бучі та фото, які ви там бачили, потрібно помножити на 20. Тоді буде зрозуміло, що відбувається у Маріуполі. 

«Ми готові грати за європейськими правилами»

Наталія наголошує: українці мають сильне розуміння, що Європа – їхній дім, а європейці – партнери. Попри те, що російська пропаганда намагається довести протилежне. Таку ж позицію має компанія, яку вона представляє:

— Це двосторонній шлях, і, безумовно, нам потрібні не лише слова, а й підтримка європейців. Особливо в процесі інтеграції до ЄС. Ми найбільший український бізнес, і разом з українською владою дотримуємося європейського вектора. Ми готові грати за європейськими правилами і підтримувати реформи, які необхідно провести в Україні, щоб вона була сильним і цінним партнером для Європи, та частиною європейського суспільства.

X