fbpx

“Довіра до суду та судова реформа: діалог між заінтересованими сторонами”

25 жовтня 2019 року Аспен Інститут Київ спільно з Проектом Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» провів круглий стіл «Довіра до суду та судова реформа: діалог між заінтересованими сторонами».

Участь у заході взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, Торгово-промислової палати України, громадських та міжнародних організацій, медіа та наукового середовища.

У вітальній промові Юлія Тичківська, Виконавчий директор Аспен Інституту Київ наголосила на важливості діалогу як ефективного інструменту для взаємодії представників різних заінтересованих сторін при проведенні реформ, зокрема, судової реформи, а Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні, – на необхідності дотримання стандартів Ради Європи при проведенні судової реформи та актуальних законодавчих змінах. 

Керівник проекту Ради Європи «Підтримка впровадженню судової реформи в Україні» Ілля Черногоренко представив результати досліджень Ради Європи щодо рівня довіри до суду та оцінки судової реформи в Україні.

Говорячи про підвищення рівня довіри до судової влади, учасники круглого столу звертали увагу на ключові напрями подальшого удосконалення у цій сфері, зокрема:
– законодавство, на основі якого ухвалюються судові рішення;
– професійну підготовку та кадрове забезпечення судового корпусу;
– доступність правосуддя та відкритість судової влади;
– висвітлення роботи органів судової влади в медіа;
– якість правничої освіти.

Круглий стіл був проведений в форматі off the record, за модерації Тараса Шевченка, директора Центру демократії та верховенства права. 

Дякуємо Раді Європи за підтримку ініціативи з проведення круглого столу та плануємо в наступному році продовжити проведення діалогових заходів, присвячених судовій реформі в Україні та довірі до судової влади.

З ініціативами щодо проведення та участі у заходах просимо звертатись до Координатора програмного напряму “Справедливість, закон і суспільство” Олени Фоміної (of@aspeninstitutekyiv.org).

 

 

X