fbpx

Сім’я: концепція, принципи і політика

 • Дата:
  2 – 4 серпня,
  11-13 жовтня (ТВС),
  6-8 грудня (ТВС)
 • Місце проведення:
  Київська область

Аспен Інститут Київ за ініціативи Офісу Президента України, Міністерства соціальної політики України, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розпочинає Програму “Людина, сім’я і суспільство”. Її мета — створити платформу для обговорення поняття сімʼї, основних тенденцій, причин трансформації, викликів та перспектив розвитку сімейних стосунків в Україні. Під час семінарів, у спільному діалозі, учасники та учасниці зможуть обговорити потенційні вектори сімейної політики.

У рамках програми до кінця 2024 року Інститут проведе три триденні семінари “Сім’я: концепція, принципи і політика”.

До участі запрошуємо представників та представниць державних органів, які уповноважені на розробку та реалізацію сімейної політики, органів місцевого самоврядування, громадських, благодійних та міжнародних організацій, бізнесу, медіа, експертів та експерток, дотичних до тематики заходу.

Обговорення проходитиме на основі текстів класичних і сучасних мислителів та мислительок, дослідників та дослідниць, які слугуватимуть підґрунтям для діалогу. Разом учасники, які представлятимуть різні виміри і перспективи поняття сім’ї та сімейної політики, напрацьовуватимуть стратегії та рекомендації, які врахують глобальні тенденції та змінені потреби сучасних українських сімей.

Під час семінарів учасниками будуть розглянуті такі теми: 

 • Еволюція поняття сім’ї у світовому та українському суспільстві: сучасні тенденції та виклики, з якими стикаються сім’ї в Україні. 
 • Роль сім’ї в сучасному українському суспільстві: соціальні, економічні та культурні функції сім’ї в Україні. 
 • Сучасні виклики для сімейних стосунків: війна та воєнний стан, демографічні зміни, міграція, економічна нестабільність, зміна гендерних ролей та їх вплив на сімейне життя. Можливі шляхи адаптації сімейної політики до цих викликів.
 • Перспективи розвитку сімейної політики в Україні: визначення стратегічних напрямів розвитку сімейної політики. Способи залучення та участі громадянського суспільства, держави та приватного сектору у формуванні та реалізації цієї політики.

Коло учасників та учасниць буде сформовано з урахуванням гендерного балансу, регіонального представництва, сфер діяльності за принципом представлення різних зацікавлених сторін. Участь у семінарі безкоштовна на конкурсній основі.

Програма “Людина, сім’я і суспільство” реалізується Аспен Інститутом Київ за ініціативи Офісу Президента України, Міністерства соціальної політики України, Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

X