Як українському кібербізнесу масштабувати свою діяльність під час глобальних викликів: ключові підсумки Діалогу
17 вересня 2024 року Аспен Інститут Київ спільно з Асоціацією IT Ukraine провели Діалог “Розширення горизонтів кібербізнесу: стратегії зростання в Україні”.
Мета Діалогу — обговорити можливості для масштабування бізнесу з кібербезпеки в Україні за допомогою різних інструментів. Захід був орієнтований на практичний пошук рішень, які дозволять представникам галузі ефективно розвиватися та адаптуватися до сучасних глобальних викликів і можливостей.
Штучний інтелект та хмарні технології — глобальні тренди в сфері кібербезпеки
Перша сесія “Глобальні інвестиційні тенденції у сфері кібербезпеки” була присвячена огляду інвестиційних трендів на ринках кібербезпеки, зокрема в США та Європі. У сесії взяли участь представники The Aspen Global Cybersecurity Group програми Aspen Digital — Інге Брайан, голова Голландського інституту розкриття вразливостей (DIVD), Олег Деревʼянко, співзасновник і Голова ради директорів, ISSP, Грегорі Реттрей, партнер та співзасновник Next Peak. Вони поділилися тенденціями та можливостями для зростання і розвитку інвестицій у цій галузі. Йшлося про розвиток хмарних технологій, штучного інтелекту та безпекового моніторингу. Також учасники обговорювали інвестиційний потенціал України як перспективного гравця на світовому ринку кібербезпеки. Спікери радять звертати увагу на локальні ринки, де необхідно розвивати кіберзахист, а також застосовувати досвід України в протистоянні кіберзагрозам під час повномасштабного вторгення Росії в Україну.
Валідація ринку та залучення талантів — як ефективно розвивати бізнес
Любов Даниліна, віцепрезидентка по роботі з малим та середнім бізнесом IT Ukraine Association, Country Manager, Payoneer, під час сесії “Стратегії зростання: як масштабувати бізнес через ефективні продажі” розповіла про способи ефективного розширення діяльності малого та середнього бізнесів. За її словами, ключовими є оптимізація операційних процесів, використання фінансових інструментів для масштабування на міжнародні ринки, залучення в команду талантів та робота над GTM-стратегією (Go-to-marketing strategy). Також пані Любов відзначила важливість дослідження ринку та маркетингові підходи для визначення своєї цільової аудиторії.
Простір Дія.City: можливості та переваги для резидентів
Під час сесії “Дія.City: юридичні та податкові переваги для компаній у сфері кібербезпеки”, Наталя Денікєєва, директорка директорату розвитку IT-індустрії, Міністерства цифрової трансформації України, представила кіберкомпаніям можливості спеціального правового простору Дія.City. Вона підкреслила, що Дія.City сприяє розвитку українського бізнесу на глобальному рівні та залученню іноземних інвесторів до української кібербезпекової індустрії. Крім цього, спікерка розповіла про можливості, які дає резидентство: сприятливе податкове навантаження, захист інтелектуальної власності, венчурне інвестування тощо. Денис Залізняк, технічний директор, ТОВ “Хайдіз Девелопмент”, розповів про досвід резидентства компанії у Дія.City. За його словами, правовий та податковий простір дозволяє ІТ-компаніям ефективніше проводити свою діяльність в Україні та співпрацювати із закордонними компаніями, а також — захищати свої інтереси.
Сесії Діалогу модерувала Марія Шевчук, CEO, IT Ukraine Association.
Захід проведено в межах Програми «Діалог про кібербезпеку», яку реалізовує Аспен Інститут Київ за підтримки Проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» спільно з IT Ukraine Association.
IT Ukraine Association створено комітет CyberTech за участі генерального партнера UKRSIBBANK BNP Paribas Group.