Як збільшити обізнаність громадян про кібербезпеку: відбувся третій діалог Програми «Діалог про кібербезпеку»
3 листопада 2022 року Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» у партнерстві з Аспен Інститутом Київ провів третій захід Програми «Діалог про кібербезпеку» щодо кіберобізнаності серед громадян України за форматом Aspen Action Forum.
Протистояння російській агресії наразі триває не лише на полі бою, а й у кіберпросторі також. Ворожі хакери атакують не лише державні установи та об’єкти критичної інфраструктури, але й пересічних громадян. Щоб убезпечити себе і тим самим посилити спроможності національної системи кібербезпеки, всі громадяни мають дотримуватися базових правил кібергігієни.
Розуміючи нагальність проблематики, Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» залучив до обговорення питань кіберобізнаності та кібергігєни громадськості понад 30 експертів із кібербезпеки, маркетингу, стратегічних комунікацій та поведінкових змін. У групових дискусіях експерти поділилися своїми думками та ідеями щодо:
- необхідних навичок із кібербезпеки у громадян України;
- визначення та групування цільових аудиторій для національної інформаційної кампанії;
- оновлення парадигми поведінки користувачів Інтернету;
- ключових повідомлень для національної інформаційної кампанії;
- вибору каналів комунікації в умовах воєнного стану.
Напрацювання експертного обговорення в рамках Діалогу будуть використані при розробці національної інформаційної кампанії з кібербезпеки в Україні задля підвищення рівня обізнаності громадськості в сфері кібербезпеки. Посилена кіберобізнаність дозволить громадянам краще захищати свої персональні дані від потенціних кіберзагроз, а також максимально ускладнити хакерам можливість проведення масштабних атак через пристрої громадян.
Програма «Діалог про кібербезпеку» здійснюється завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку в рамках гранта, виданого Проєктом USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».