fbpx

Яким буде майбутнє України? Aspen Institute UK та Аспен Інститут Київ провели онлайн-дискусію

28 вересня відбулась міжнародна онлайн-дискусія The Future of Ukraine”. Подію організували Aspen Institute UK спільно з Аспен Інститутом Київ. 

Головними темами обговорення стали: 

 • зміни у нашому суспільстві після Революції Гідності та їх укорінення;
 • внутрішні та зовнішні виклики, які стоять перед Україною. Зокрема — протидія корупції та російській агресії;
 • місце України в світі.  

Діалог пройшов за модерації Наталії Антелави співзасновниці та головної редакторки Coda Media. 

Спікерами та спікерками події виступили:

 • Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
 • Вадим Пристайко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії.
 • Марчін Свєнчіцький, бізнес-омбудсмен в Україні.
 • Мелінда Сіммонс, Надзвичайна і Повноважна Послиня Великої Британії в Україні.
 • Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ. 

Нижче наведені ключові тези, які звучали на події: 

 • ·   Сьогодні Україна фактично стала кордоном європейської демократії. Тому її майбутнє є визначальним для Європи, збереження та поширення ліберальних ідеалів і для  західних цінностей. 

    Україна показує світу приклад боротьби за свої цінності. Коли ми говоримо про демократію та гідність — це не просто порожні слова. Це дуже вартісно для наших західних партнерів,   зазначила Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ впродовж бесіди.

 • Ціннісний вибір України також можна вважати однією з причин військової агресії зі сторони Росії. 

Прикро це усвідомлювати, але Україна ще далека від закінчення війни, адже ми боремося не за фізичний  простір, а за цінності та повагу, зазначила Ольга Стефанішина.

 • На думку Вадима Пристайка, наріжна проблема сьогодення полягає в тому, що режим РФ пропагує ненависть. 

 — Ми б могли з легкістю поговорити з нашими сусідами, ми жили поруч впродовж багатьох років. Втім, через ненависть, ми не можемо вести діалог. 

 • Сьогодні Україна знаходиться на позиції рівних відносин зі своїми міжнародними партнерами, але в той же час не має фантазій щодо швидкої євроінтеграції.  Ми не очікуємо, що нас захистить сильніший союзник, а в першу чергу працюємо над власною обороноздатністю. Разом з тим, Мелінда Сіммонс зазначила:

—  Безпечна та захищена країна  — це не тільки про посилення військ. Це також і відкритість до торгівлі та здатність приваблювати інвестиції, які стають можливими тільки за умови прозорості, відсутності корупції та сильних інституцій. І цього не трапиться без реформ, окремі з яких триватимуть роками.

 • Втім,  Марчін Свєнчіцький, бізнес-омбудсмен в Україні підкреслив позитивні зміни в українському суспільстві з часу здобуття Незалежності, а особливо  — з часу Революції Гідності.

 — Попри складні виклики, Україна і надалі тримає проєвропейський вектор розвитку. І, попри певну повільність, зміни, вони йдуть у правильному напрямку.

Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ, наголошує на важливості співпраці з іншими членами мережі Аспен Інститутів світу. 

Для Аспен Інституту Київ дуже цінною є співпраця з міжнародними партнерами. Це дає можливість розширити горизонти та поглянути на актуальні для нас питання з різних точок зору. Ми зацікавлені у розвитку культури діалогу не лише в Україні, а й на міжнародному рівні, зазначає виконавча директора Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська.

Команда Аспен Інституту Київ щиро дякує модераторці та спікерам за змістовний діалог, а також всім учасникам, які долучились до перегляду вебінару!

X