Роздуми про майбутнє освіти: як методика Аспен стане у нагоді загальноосвітній школі?
06.10.2021
1 жовтня Аспен Інститут Київ спільно з Klitschko Foundation в межах NEOсвітнього Арсеналу провели панельну дискусію «Обрії майбутнього освіти: якою має бути школа 21 століття». Спікери говорили про досвід ціннісного переосмислення, розуміння себе, а також про те, чого не вистачає сьогоднішній загальній освіті.
Спікерами та спікерками події були:
- Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ;
- Ангеліна Осадча, директорка Klitschko Foundation;
- Назарій Галайчук, учасник семінару «Обрії майбутнього 7.0».
Модерувала дискусію Анастасія Донська, засновниця та директорка Big Brother School.
Головні тези, озвучені під час дискусії:
- Яку користь може принести підлітку обговорення філософських текстів? Через діалог і філософські тексти, які пропонуються на семінарі, підлітки починають ставити свої питання, а не тільки шукати відповіді на чужі. Це дуже розвиває мислення.
- Одна з важливих цілей «Обріїв майбутнього» — відповісти на питання: хто я такий? Часто відповідь підміняється сторонніми вказівками. Ми пропонуємо поговорити про себе та про кожного з нас в різних перспективах, щоб зрозуміти і себе, тих, хто нас оточує, та зрозуміти своє покликання.
- Що має бути в сучасній освіті? Сьогоднішній освіті не вистачає навчання соціальним навичкам, навичкам цивільності: як комунікувати, як спілкуватися, як будувати спільну діяльність, як швидко пристосуватися до певної культури, як розвивати свою власну. «Обрії майбутнього» — чудова можливість для нетворкінгу та здобуття цих навичок.
- Завдання школи — навчати не дисципліні, а розвитку творчої особистості, заохочувати до вивчення тем, які лежать поза межами загальноосвітньої програми. Майбутнє нашої освіти мало б концентруватися на створенні стійкої мотивації до навчання протягом життя, а також розвивати навички критичного мислення і творчого ставлення до своєї долі.
Реєструйтеся на семінар «Обрії майбутнього 8.0» до 8 жовтня за посиланням: https://bit.ly/3BMaE3I