fbpx

Роздуми про майбутнє освіти: як методика Аспен стане у нагоді загальноосвітній школі?

1 жовтня Аспен Інститут Київ спільно з  Klitschko Foundation в межах NEOсвітнього Арсеналу провели панельну дискусію «Обрії майбутнього освіти: якою має бути школа 21 століття». Спікери говорили про досвід ціннісного переосмислення, розуміння себе, а також про те, чого не вистачає сьогоднішній загальній освіті. 

Спікерами та спікерками події були:

  • Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ;
  • Ангеліна Осадча, директорка Klitschko Foundation;
  • Назарій Галайчук, учасник семінару «Обрії майбутнього 7.0».

Модерувала дискусію Анастасія Донська, засновниця та директорка Big Brother School.

Головні тези, озвучені під час дискусії:

  • Яку користь може принести підлітку обговорення філософських текстів? Через діалог і філософські тексти, які пропонуються на семінарі, підлітки починають ставити свої питання, а не тільки шукати відповіді на чужі. Це дуже розвиває мислення.
  • Одна з важливих цілей «Обріїв майбутнього» відповісти на питання: хто я такий? Часто   відповідь підміняється сторонніми вказівками. Ми пропонуємо поговорити про себе та про кожного з нас в різних перспективах, щоб зрозуміти і себе, тих, хто нас оточує, та зрозуміти своє покликання.
  • Що має бути в сучасній освіті? Сьогоднішній освіті не вистачає навчання соціальним навичкам, навичкам цивільності: як комунікувати, як спілкуватися, як будувати спільну діяльність, як швидко пристосуватися до певної культури, як розвивати свою власну. «Обрії майбутнього» чудова можливість для нетворкінгу та здобуття цих навичок.
  • Завдання школи навчати не дисципліні, а розвитку творчої особистості, заохочувати до вивчення тем, які лежать поза межами загальноосвітньої програми. Майбутнє нашої освіти мало б концентруватися на створенні стійкої мотивації до навчання протягом життя, а також розвивати навички критичного мислення і творчого ставлення до своєї долі. 

Реєструйтеся на семінар «Обрії майбутнього 8.0» до 8 жовтня за посиланням: https://bit.ly/3BMaE3I

X