fbpx

Геннадій Чижиков: «Важливо не тільки зупинити агресора, але й продемонструвати, що Україна – нація зі світлим майбутнім»

Геннадій Чижиков є президентом Торгово-промислової палати України, членом Наглядової ради Aspen Institute Kyiv. Він був спікером на п’ятому #UkrainianDialogue, який Aspen Institute Kyiv проводив з Aspen Institute México. Геннадій розповів про виклики для українського бізнесу під час російсько-української війни.

У нашій країні мільйони українців стикаються з таким же кошмаром

Війна, яка почалася в Україні 8 років тому, має для Геннадія особисте обличчя. Він народився в Донецьку, там жив і навчався. З 2014 року він та його родина через війну втратили 3 будинки.

— Перший будинок був пов’язаний з моїм бізнесом у Донецьку. У 2014 році я обірвав усі зв’язки зі своїм бізнесом, з домом, з усім. У перший тиждень березня цього року я втратив будинок за 30 кілометрів від Бучі. У тому регіоні була одна з найважчих ситуацій на початку повномасштабного вторгнення. Я втратив свій третій будинок 3 місяці тому. Взяв маму 85-річну маму з півночі Донецької області. Для мене це жахлива ситуація. Проте в нашій країні мільйони українців стикаються з таким же кошмаром. Ці мільйони запитують, що це таке і чому це відбувається?

Геннадій Чижиков підкреслив, що повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну та його наслідки дуже негативно впливають на економіку. Станом на 24 квітня майже 30% українських підприємств зупинилися, а 15% з них працювали частково. На цей час близько 47% бізнесу працюють частково, а 3%- не працюють узагалі.

— Втрачено мільйони робочих місць. Є мільйони українських малих і середніх бізнесменів, які мріяли створити більший бізнес, подорожувати, збільшити свої сім’ї. А тепер все зупинилося.

 Ситуація в Україні – це не просто війна між Україною та Росією

Геннадій Чижиков наголосив, що ситуація в Україні – це не просто війна між Україною та Росією. Це величезне питання до всього світу, яке треба вирішити, щоб захистити не тільки Україну, але й світ від повторення такої ситуації в майбутньому.

— Це 21 століття. Ми практично в центрі Європи, живемо у світі, де можливо все. У нас є відомі міжнародні організації, такі як ООН, Європейська рада тощо, і ми вірили, що ці організації можуть зупинити таку драматичну ситуацію, але ми бачимо, що війна все ще триває.

Геннадій Чижиков зазначив, що українці вже показали свою стійкість і стали сильнішими, зокрема — як нація. З першого дня війни стоять черги охочих піти в армію, щоб захистити свою країну. І для України важливо не лише зупинити агресора, але й продемонструвати, що Україна – нація зі світлим майбутнім.

Aspen Institute Kyiv запустив проект # #UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами Aspen Network. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

X