fbpx

Наталія Яресько поспілкувалася з мерами України на Bloomberg CityLab 2022 про виклики для українських міст з початку повномасштабного вторгнення

Під час Bloomberg CityLab голова Наглядової ради Аспен Інституту Київ Наталія Яресько поспілкувалася з мером Бучі Анатолієм Федоруком та мером Львова Андрієм Садовим. Мери України розповіли про виклики, з якими зіткнулися українські міста з початком повномасштабного вторгнення.

На початку розмови пані Яресько наголосила на величезних викликах, з якими зіткнулася українська влада під час війни: від організації національної безпеки, розв’язання величезних збитків інфраструктури до переселення 7 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, підтримки економіку протягом усього періоду, труднощів забезпечення продовольством, енергетикою та іншими критично важливими поставками з наближенням зимового періоду.

Мер Бучі Анатолій Федорук: За 33 дні російської окупації Бучі загинуло понад 400 мирних громадян, зруйновано більшість цивільної інфраструктури

Буча – місто приблизно за 30 кілометрів на північний захід від столиці України Києва, яке з 4 по 31 березня перебувало під російською окупацією. Після відходу російських військ із Київської області весь світ сколихнула новина про кровопролитні злочини, які російські солдати вчинили в цьому місті. Назва «Буча» стала синонімом трагедії тисяч загиблих мирних жителів, скоєної Росією. Відтоді ні в кого не було сумнівів: окрім жорстокої територіальної анексії, Росія хотіла вчинити новий геноцид українського народу (поряд із 3 Голодоморами 1921-1923 рр. (до 1 млн. смертей), 1932-1933 рр. (4 – 10 ,5 млн. смертей), 1946-1947 рр. (понад 1 млн. смертей) і Розстріляним Відродженням (понад 30 тис. смертей). Міський голова Бучі Анатолій Федорук зазначив, що за 33 дні російської окупації міста було вбито понад 400 мирних громадян, знищено більшість цивільної інфраструктури Бучі. Зараз місто стикається з проблемами великої травми після нещодавньої різанини, але в той же час багато громадян повернулися до своїх домівок і намагаються жити нормальним життям. Він підкреслив, що наразі бадьорість людей підтримують Збройні Сили України.

 «Ви можете думати, що війна далеко на сході України, але якби російські війська повністю вторглися в Україну, вони б спробували поширити свій вплив на інші частини Європи», – наголосив мер Федорук.

Мер Львова Андрій Садовий: Під час війни Львів прийняв 5 мільйонів українців, які відтоді пройшли через місто

Львів – західноукраїнське місто поблизу кордону з Польщею – сусідньою країною України, яка відкрила свої двері для понад 3 мільйонів українських біженців на початку повномасштабного вторгнення. За цей час Львів став головним хабом для тимчасово переселенців, які покинули свої домівки до європейських країн. Як зазначив міський голова Львова Андрій Садовий, його місто прийняло понад 5 мільйонів людей, які відтоді пройшли містом. З них понад 30 тисяч поранених, яким надали допомогу місто та його жителі. На початку російського повномасштабного вторгнення Львів вважався безпечним місцем. Багато українців намагалися туди переселитися. Але в ході війни Львів став одним із об’єктів ракетно-терористичних ударів з боку Росії. Інтерв’ю Bloomberg CityLab відбулося 11 жовтня. Напередодні Росія здійснила масове бомбардування інфраструктури та цивільних об’єктів українських міст за допомогою ракет і іранських безпілотників. Незважаючи на катастрофу, Львів залишається українським оплотом і продовжує свою боротьбу:

«Росія хоче дестабілізувати і налякати нас, але це не стримує нашу волю. Ми переможемо на кожній частинці нашої землі», – наголосив міський голова Львова.

X