fbpx

Наталія Яресько: «Податки, які сплачуються в Росії, йдуть на фінансування війни, а не на розвиток економіки, інфраструктури чи освіти»

Наталя Яресько, голова Наглядової ради Аспен Інституту Київ, міністерка фінансів України (2014-2016) як експертка приділяє особливу увагу питанню ізоляції російської економіки. Пані Наталя розповіла про самосанкціонування іноземних компаній під час спільного заходу Аспен Інституту Київ з Аспен Інститутом Мексика #УкраїнськийДіалог.

Кожна компанія, яка залишається в Росії, платить податки та фінансує війну, діє як Невілл Чемберлен у 1930-х роках.

За даними Київської школи економіки, станом на 24 липня в Росії продовжують працювати 707 міжнародних компаній. У той же час 1638 іноземних компаній вже скоротили, призупинили або повністю припинили свою діяльність в Росії.

Наталя Яресько впевнена, що ведення бізнесу та сплата податків у Росії – це розігрування карти Чемберлена. Про це вона заявила під час дискусії Ukrainian Dialogue з Аспен Інститутом Мексика.

Ці податки не йдуть на розвиток інфраструктури східної частини Росії. Подивіться, що ви бачите за межами Москви чи Санкт-Петербурга щодо розвитку сільських районів країни. Вони не використовуються ні для економіки, ні для освіти. Кожна компанія, яка вирішила залишитися в Росії сьогодні, сплачуючи податки і, як наслідок, фінансуючи війну, діє як Лорд-камергер.

Україна користувалася свободами, яких росіяни не могли отримати

Наталя Яресько також підкреслила, що однією з причин повномасштабного вторгнення Росії в Україну стало те, що наша країна показала свою здатність бути успішною.

Протягом останніх восьми років, незважаючи на війну на Донбасі та незаконну окупацію та анексію Криму, українська економіка зростала. Український середній клас ставав сильнішим, а його IT-спільнота стала однією з найкращих у світі. Україна користувалася свободами, яких росіяни не мали: свободою слова, преси, релігії та сексуальної орієнтації. Усе це відбувалося по сусідству з країною, частиною імперської міфології якої була й Україна. Їх не поставили перед фактом того, що Україна стає сильною, незалежною, демократичною слов’янською державою.

Аспен Інститут Київ запустив проєкт #UkrainianDialogue у співпраці з міжнародними партнерами мережі Аспен. Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

Слухайте подкаст #UkrainianDialogue:

X