fbpx

Осмислення категорій справедливості та розуміння призначення юриста: учасники семінару “Справедливість, закон і суспільство” поділилися відгуками

Вже 175 фахівців у сфері юриспруденції, державного управління, правозахисної діяльності, професійної журналістики, правничої науки, що мають активну громадянську позицію та є лідерами відповідних сфер, взяли участь у 9 семінарах у рамках програми “Справедливість, закон і суспільство”.

Деталі та реєстрація на семінар доступні до 19 травня за посиланням.

Аспен Інститут Київ прагне розбудови в Україні суспільства гідного життя, заснованого на поняттях справедливості і верховенства права. Ці поняття мають осьове значення для функціонування демократичної та правової системи.

Говорячи про семінар, учасники відзначили ефективність Аспенівського діалогу для осмислення філософських аспектів явищ державно-правової дійсності через долучення до напрацювань західної філософської традиції.

За словами судді Вищого антикорупційного суду Катерини Широкої, семінар став для неї поштовхом для роздумів про майбутнє юриспруденції, а також усвідомлення своєї ролі у ньому. 

“Це був мій перший такий формат спілкування. Аспен семінар став для мене поштовхом у нове життя. Окрім цікавих текстів для роздумів, він подарував мені однодумців, друзів та масу позитивних емоцій. Саме цей семінар надихнув мене на зміни у професійному житті та показав справедливість під різними кутами. Саме він запустив механізм аналізу та роздумів про майбутне юридичної професії в Україні. І що саме це майбутнє залежить від кожного з нас”.

Посол з особливих доручень МЗС України Антон Кориневич наголосив, що для фахівця юридичної сфери важливо аналізувати й осмислювати категорії справедливості, законності, правомірності та верховенства права.

“Цей семінар — один з найкращих заходів, який я відвідував останнім часом. Кожному юристові, особливо тому, хто працює на державній посаді, важливо аналізувати й осмислювати категорії справедливості, законності, правомірності та верховенства права. Семінар стимулює ще більше думати про ключові категорії права й осмислювати основні для юриста поняття. Особливо цікаво було проаналізувати, як категорії та інститути міжнародного права впливають на ключові правові категорії та поняття. Цей семінар стимулює думати про найважливіше — про те, чому ми прагнули стати й стали юристами”.

Сергій Мартєв, суддя Верховного Суду відзначив важливість проведення обговорень саме у форматі діалогу, коли кожен може висловлюватися вільно.

“Аспен-семінари є місцем, де можна не лише згадати та відродити базові людські цінності. Аспен втілює нову форму суспільних відносин, навчає того, що комунікація у суспільстві можлива на засадах діалогу, взаємної поваги, урахування іншої точки зору та збереження різнобарв’я всесвіту у всіх його відтінках”.

Слухати і чути – не менш важливо, ніж вміти висловити свої думки. Це ще одна думка, яку озвучила одна з учасниць семінару, заступниця міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць.

“Через професійні навички я вмію добре переконувати й відстоювати свою позицію. Завдяки семінару згадала, що можна ще й слухати, чути й розуміти Іншу людину. Такі Події та Люди допомагають спрямувати себе на щоденні важливі рішення, які справді змінюють світ”.

Діма Гадомський, партнер Axon Partners і редактор Спілки мертвих юристів, каже, що семінар допоміг відшукати натхнення на подальші дії, а також розширити власний кругозір.

“Я подавав заявку в Аспен у безнадійному і одночасно поетичному стані: я наче як довго швидко їхав у конкретному напрямку, а потім встряг у корок незрозуміло де. І от Аспен. Після усіх тих текстів та обговорень, усіх тих таких різних людей на програмі зрозумів, що я не встряг у корок, я є частиною корку. А ще після Аспену я навчивсь вправно умнічати”.

Деталі та реєстрація до 19 травня за посиланням.

Участь у семінарі безкоштовна, на конкурсній основі. Семінар “Справедливість, закон і суспільство” проводиться за фінансової підтримки OSCE.

X