fbpx

Підбірка книжок від членів та членкинь Наглядової Ради Аспен Інституту Київ у рамках акції “Національний тиждень читання”

Долучаємося до акції “Національний тиждень читання” та публікуємо підбірку книжок від членів та членкинь Наглядової Ради Аспен Інституту Київ.

Ми хочемо, щоб ці книги надихали. Хочемо, щоб вони стимулювали ідеї та дії. Хочемо, щоб стали для вас цінним досвідом.

Український інститут книги проводить акцію “Національний тиждень читання” щороку. Мета — консолідація українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії.

  • Наталія Яресько, керуюча директорка Ernst & Young U.S.LLP (EY), голова Наглядової Ради Аспен Інституту Київ.

“Про тиранію: двадцять уроків ХХ століття” Тімоті Снайдера.

“Якщо ми готові навчатися, ця книга дозволяє розпізнавати ознаки тиранії, робити висновки з нацистського і сталінського минулого і діяти так, щоб запобігати новим епізодам тиранії. Ця книга нагадує нам, що небезпека тиранії завжди присутня, і ми не можемо, не повинні бути самозаспокоєними. Ми повинні вчитися на уроках історії, але, здається, ми цього не зробили, і тому нелюдськість тиранів проявляється донині. Ми всі відповідальні за те, щоб розуміти ознаки, вживати заходів для запобігання і протестувати на захист наших демократій, що борються, піддаючись таким нападам. Небезпека реальна і постійно присутня”.

  • Томас Еймонд-Ларітаз, засновник та СЕО у Highgate, член Наглядової Ради Аспен Інституту Київ.

“Світ учора” Стефана Цвейга.

“Стефан Цвейг — один з найвідоміших німецькомовних письменників 20-го століття. У “Світі вчорашнього дня” він описує еволюцію Європи, якою бачив її протягом свого життя, починаючи з кінця 19 століття і закінчуючи розквітом 3-го Рейху. Це надзвичайно зворушлива розповідь, яка допомагає нам зрозуміти європейську ідентичність, хід історії, культурну сцену початку 20-го століття та життя непересічного митця”.

“У пошуках Бога” Свамі Рамдаса

“Свамі Рамдас — один з найвидатніших духовних лідерів 20-го століття. У книзі “У пошуках Бога” він розповідає історію свого паломництва Індією. Ця рідкісна і надзвичайна розповідь знайомить нас з індійською культурою та духовністю. Вона також демонструє силу, яку має кожен з нас, щоб змінити себе, втілюючи практику в життя, і як любов може випромінюватися навколо. Гіпнотичне і незабутнє читання”.

  • Еліот Герсон, виконавчий віце-президент Аспен Інституту (США), спостерігач з правом дорадчого голосу Аспен Інституту Київ.

“Просвітлення Кадзуо Накамацу” Аугусто Хіґа Ошіро.

“Опублікований англійською мовою на початку цього року, “Просвітлення Кадзуо Накамацу” Аугусто Хіґа Ошіро — це захопливий і п’янкий роздум про колективну травму, пам’ять, зцілення. У ньому йдеться про сучасного японсько-перуанського героя, який залишається глибоко враженим насильством, що його пережили члени японської діаспори під час Другої світової війни та після неї. Новела читається майже як поезія, а переклад Дженніфер Шюе сам по собі є дивовижним досягненням. Зрештою, це дуже сповнена надії і красива історія про людяність серед скорботи”.

  • Катерина Загорій, співзасновниця родинного благодійного фонду Zagoriy Foundation, членкиня Наглядової Ради Аспен Інституту Київ.

“Глибока робота” Кела Ньюпорта.

“Це захоплююча книга для тих, хто прагне кардинально підвищити свою продуктивність і зосередженість у світі, що відволікається на цифрові технології. Ньюпорт пропонує глибокі стратегії для розвитку етики глибинної роботи, необхідної для досягнення високого рівня когнітивної продуктивності та кар’єрного успіху. Книга кидає виклик статус-кво постійного підключення до мережі, пропонуючи свіжий погляд на те, як відновити концентрацію та досягти значущого професійного прогресу. Це безцінний посібник для всіх, хто прагне оволодіти складними навичками та створювати свої найкращі роботи в епоху зростаючої конкуренції та відволікання уваги”.

“Євангеліє багатства та інші актуальні есе” Ендрю Карнегі.

“Фундаментальна праця в галузі філантропії та економіки. Карнегі, один з найбагатших людей свого часу, ділиться своєю філософією щодо багатства, відповідальності та суспільного прогресу. Книга прикметна тим, що пропагує “Євангеліє багатства”, яке стверджує: багаті мають обов’язок розподіляти свої статки таким чином, щоб сприяти добробуту і щастю простих людей. Есе Карнегі є не лише історично значущими, але й продовжують залишатися актуальними в сучасних дискусіях про нерівність багатства та корпоративну відповідальність. Читаючи цю книгу, ви отримаєте цінне уявлення про світогляд та етику одного з найвпливовіших філантропів в історії”.

  • Андрій Ставніцер, засновник Superhumans Center, співвласник та СЕО TIS, член Наглядовоі Ради Аспен Інституту Київ.

“Дипломатія” Генрі Кіссінджера.

Імперії не зацікавлені в тому, щоб діяти в рамках міжнародної системи; вони прагнуть бути міжнародною системою. Імперіям не потрібен баланс сил.

X