fbpx

Волонтерство та меценатство як частина української ідентичності — День Ідей на Рівненщині

Волонтерство — частина української ідентичності. Ця риса проявилась найяскравіше після початку повномасштабного вторгнення, коли кожен на своєму місці наближає перемогу, допомагаючи військовим — донатом, гуманітарною допомогою. Проте найголовніше — це консолідація суспільства та надання допомоги тому, хто її потребує, незалежно від обставин.

Спікери другої панельної дискусії “Волонтерство та меценатство: сьогодення та майбутнє” під час Днів Ідей на Рівненщині обговорили феномен волонтерства та меценацтва, культуру їх поширення та проблеми, з якими стикаються благодійники. 

Захід організовують Аспен Інститут Київ та Імпакт Хаб Одеса в особі його співзасновника Єгора Гребеннікова. 

🔹Віталій Коваль (начальник Рівненської ОВА).

Наша відданість цінностям та бажанню перемогти рухає нас вперед. Цінності, на які ми спираємося, можуть трансформуватися, але головне те, що ми не зупиняємося. Після початку повномасштабного вторгнення були випадки, коли бізнеси віддавали все на допомогу ЗСУ, навіть не знаючи, що буде завтра. Ці вчинки виявили максимальну концентрацію, довіру і працю на перемогу. Дуже важливо не вигоряти, а шукати нові сенси, розвиватися і йти далі.

🔹Ігор Пасічник (ректор Національного університету “Острозька академія”).

Проблема полягає в тому, що ми не виховуємо в Україні волонтерську свідомість. Але треба розуміти, що діяльність створює людину, а не навпаки. І в даний момент ми просуваємо культуру волонтерства та меценацтва в Україні, щоб досягти успіху та перемоги. У цьому контексті було б доречно зробити волонтерський студентський координаційний центр, який міг би керувати цими ініціативами. Крім цього, потрібно реалізовувати систему оцінювальних дій для заохочення людей до волонтерства. 

🔹Михайло Весельський (автор та меценат “Проекту Радовель”).

Меценат — це людина, яка оберігає національні цінності. Я вірю, що підприємці можуть бути рушійною силою змін у державі, конкретних громадах та спільнотах. Що є мотивацією для мецената? Для тривкої діяльності меценат має мати чітку мотивацію, це не повинен бути одноразовий випадок, але. Зокрема, це може бути відчуття дотичності до важливої справи.

🔹Ірина Іванчик (засновниця благодійного фонду “Повір у себе”).

Меценатство схоже на бізнес, де ми повинні розуміти, чи окупаються наші інвестиції. Потрібно діяти відповідно до економічних законів. Їх не можна обдурити: ти отримуєш більше, коли даєш більше. Коли ти це розумієш, ти вже не можеш вчиняти інакше. 

Діалог модерував Віктор Дяченко, ведучий проектів Суспільного.

Дякуємо усім, хто долучився до заходу!

X