fbpx

Вихід за межі стереотипів необхідний задля розвитку себе, суспільства та країни: День Ідей у Дніпрі

Вихід за межі стереотипів необхідний задля розвитку себе, суспільства та країни.
20 липня у Дніпрі пройшов другий День Ідей. Організатори заходу — Аспен Інститут Київ та Імпакт Хаб Одеса і його співзасновник Єгор Гребенніков.
Спікери першої панельної дискусії обговорили питання стратегічної безпеки. Зокрема — основні напрями змін, необхідних для ефективного забезпечення стабільності та безпеки в Україні: і зараз, і у багаторічній перспективі.
Олександр Камишін, Міністр з питань стратегічних галузей промисловості:
Оборонка має стати пріоритетною галуззю економіки. Оборонка — це нова аграрка. Років 10 тому це був виклик — починати бізнес у аграрній сфері. Для потрібно розібратися у сегменті, зрозуміти, що у ньому критично важливо, чого не вистачає, які спеціалісти необхідні для розвитку та які інновації можна застосувати. До повномасштабного вторгнення оборонкою опікувалася лише держава, натомість зараз на цей ринок заходить все більше приватних підприємців. Тобто, до оборонної галузі треба підходити системно.
Павло Казарін, журналіст, публіцист:
У суспільстві існує пластичність очікувань. Наприклад, ще у березні 2022 року позитивним сценарієм закінчення війни вважався вихід на кордони 23 лютого 2022 року. Зараз мова у країні йде тільки про вихід на кордони 1991 року. Йдеться також про зсуви в уяві українських та західних гравців, коли українське суспільство, попри скепсис усього світу показало свою стійкість та рамки можливого і неможливого. Мусимо працювати із уявою про реальність і надалі.
Лана Зеркаль, керівник проекту з оцінки ушкоджень критичної інфраструктури та підготовки до відновлення ПРООН:
Україна стала майданчиком для вивчення війни. Ніхто у Європі не очікував, що можуть бути такі атаки на енергетичну систему, які переживала наша держава. Зараз ми стали прикладом розвитку енергетичної системи. Ми втратили майже половину генерації, проте змінили її старі способи на більш ємні. Маємо розуміти, що без ринкової системи не буде розвитку енергетики.
Обговорення модерували директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ Денис Полтавець та партнер компанії pro.mova Євген Глібовицький.
Дякуємо усім, хто долучився до заходу!

X