fbpx

День Ідей у Дніпрі: шляху розвитку міст задля підвищення їх спроможності

Основа стійкості міст — у спроможності влади, громадян, бізнесу консолідувати зусилля заради спільної мети. Не менш важливою є міжсекторальна взаємодія буде для відновлення та розвитку населених пунктів після перемоги. 

Під час панельної дискусії “Міжсекторальна взаємодія — основа розвитку Дніпра”, що відбулася у Дніпрі у рамках Днів Ідей, йшлося про роль різних стейкголдерів у відновленні міського простору, механізми впливу громадян на розвиток міста, проактивну роль бізнесу у його житті. 

Ділимося ключовими ідеями спікерів:

🔹 Борис Марков, генеральний директор Корпорації “АТБ”:

Наша задача зараз — створювати місця, заради котрих люди захочуть приїжджати і залишатися. Треба розуміти, що без людей не буде нічого: ні розвитку, ні підвищення спроможності. У нас немає часу, щоб робити щось “непогане” та навіть “класне” — ми маємо робити щось екстраординарне. Зокрема, одним з таких проектів може стати філія потужного закордонного технологічного університету”.

🔹 Юлія Пісчанська, директорка Дніпровського національного історичного музею:

У країнах пострадянського сектору вважалося, що культура не для всіх; до неї має мати доступ тільки інтелігенція. Інший стереотип: культура — це щось розважальне, а не те, що може задавати економічну адженду. Фінансування і увага культурі приділяється тільки коли ми її втрачаємо. Повномасштабна війна це показала. Переконана, у містах потрібні потужні проекти, пов’язані з культурою, а також освітою. Адже для ефективного відновлення потрібен не тільки інтелект суспільства, а й високий рівень освіченості.

🔹 Шмуель Камінецький, головний рабин Дніпра та Дніпропетровської області:

Дуже багато людей нині стоять перед вибором, де саме їм жити в Україні. Життя у Дніпрі дуже змінилося — з 90-х років місто надзвичайно розвинулося як в технологічному сенсі, так і в крос-культурному.  Дніпро має величезний потенціал для розвитку і зараз — це дуже зручне місто.ому нам, дніпрянам, треба займатися його маркетингом. Варто розуміти, що за кордоном зацікавлені в українських фахівцях і створюють для них умови, маємо це зробити краще та швидше.

X