fbpx

Лідери медіа спільноти, представники органів державної влади, громадянського суспільства та індустрії обговорили законопроєкт “Про медіа”

10 березня 2021 року Аспен Інститут Київ спільно з Проєктом «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні»  провели модерований діалог у форматі круглого столу на тему «Регулювання медіа в Україні: діалог для пошуку спільної формули».

З вітальними словами виступили Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ та Олена Литвиненко, заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні. 

Метою обговорення стало визначення позицій основних стейкхолдерів щодо ключових новацій, викликів та оцінки ризиків Закону “Про медіа” 2693-д від 02.07.2020 року. Закон має стати ключовим для всієї медіасфери України, тому він викликав значну увагу представників індустрії, журналістів, експертів, урядовців та народних депутатів України. 

Під час обговорення учасники і учасниці сфокусувалися на двох тематичних блоках: функціях, повноваженнях і забезпеченні незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та регулюванні онлайн-медіа. Законопроєкт передбачає розширення повноважень регулятора на нові види медіа, а розділ з онлайн-медіа є інноваційним для регулювання медійної сфери. 

Учасники круглого столу обговорили основні положення законопроєкту, зокрема:

  • механізм призначення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за квотами Верховної Ради України і Президента України;
  • забезпечення фінансової автономії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення;
  • взаємодію Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з судами та іншими органами під час виконання своїх повноважень;
  • відповідальність медіа та санкції, які можуть бути накладені за порушення законодавства у сфері медіа;
  • основні принципи регулювання онлайн-медіа;
  • міжнародний досвід і приклади регулювання онлайн-медіа;
  • добровільний характер і механізм реєстрації медіа, а також сферу поширення регулювання.

Загалом більшість учасників діалогу погодилися з необхідністю якнайшвидшого прийняття закону, попри те, що він не адресує всі  виклики, що постали в  медійній сфері і неодмінно потребуватиме поправок і новацій в ході своєї імплементації.

Важливо проводити подальшу роботу над законопроєктом максимально відкрито та прозоро із залученням медійних і громадських організацій, а також всіх груп, на які в майбутньому вплине впровадження закону. 

Участь у заході взяли лідери медіаспільноти, представники органів державної влади, громадянського суспільства, індустрії та міжнародних організацій.

Круглий стіл був проведений у форматі off the record, за модерації Андрія Кулакова, програмного директора ГО «Інтерньюз-Україна», координатора Програми для Спільноти Аспен Інституту Київ та Юлії Тичківської, виконавчої директорки Аспен Інституту Київ.

Дякуємо Офісу Ради Європи в Україні за ініціативу з проведення круглого столу.

З ініціативами щодо проведення та участі у заходах просимо звертатись до директорки програмного напряму “Справедливість, закон і суспільство” Олени Фоміної (of@aspeninstitutekyiv.org).

X