Лідери продовжують переосмислювати сучасну українську ідентичність
Аспен Інститут Київ, як платформа лідерського діалогу, реалізує проєкт «Переосмислення української ідентичності». У контексті подолання роз’єднуючих національних дискурсів учасники семінарів обговорюють минуле, теперішнє та майбутнє України. 25 вересня відбувся шостий семінар, ще 4 — попереду.
Сучасна українська ідентичність — тема, яка потребує і надалі потребуватиме переосмислення. Це особливо важливо у контексті подолання роз’єднуючих національних дискурсів.
У рамках проєкту «Переосмислення української ідентичності» Аспен Інститут Київ запрошує до діалогу державних службовців вищого рівня, політичних діячів, лідерів бізнесу та місцевого самоврядування, публічних інтелектуалів.
Обговорюючи тексти сучасних українських мислителів, кожна наступна група розкриває теми семінару з різної перспективи.
— Аспен Інститут Київ — діалогова платформа для лідерів різних сфер. У рамках наших семінарів ми творимо простір безпеки та свободи думки. Тут немає заборонених тем та правильних відповідей, — наголошує Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ.
В основі діалогу, який відбувся 25 вересня, лежали наступні питання:
- Що визначає інклюзивність, відкритість сучасної української ідентичності?
- У чому різниця між тим, як себе сприймаємо ми і як нас сприймає міжнародне суспільство?
- Як пандемія та необхідність забезпечувати громадян вакциною вплинули на їх ставлення до концепції національної держави?
- Як представити українську культуру назовні?
Модерували захід Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті та Володимир Фадєєв, завідувач відділу Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України.
Дякуємо учасникам семінару та модераторам за змістовний діалог!
Проєкт ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу