fbpx

Лідери вели діалог про посилення національних наративів на семінарі про українську ідентичність

4 грудня відбувся вже дев’ятий семінар «Діалог про ідентичність» в межах проєкту «Переосмислення української ідентичності».  Аспен Інститут Київ залучив лідерів українського суспільства до неупередженого діалогу про українську ідентичність, національні наративи, роботу з сильними та слабкими сторонами українського самосприйняття.

— Питання національної ідентичності в Україні все більше актуалізується. Наразі ми маємо справу з великою кількістю роз’єднуюючих дискурсів, які атомізують суспільство, а подекуди — призводять до конфліктів. Аспен Інститут Київ створив платформу для діалогу лідерів задля осмислення ціннісних засад національної ідентичності, усвідомлення різноманітності цінностей і способів життя та зміцнення фундаменту інклюзивної політичної нації, — зазначає Олена Фоміна,  керівниця програми «Національна ідентичність» Аспен Інституту Київ. 

Нижче наводимо деякі з питань діалогу:

  • Як ставитись до діячів минулого з українським корінням, але з імперською ідеологією? Чи варто розширити поняття «ми» та спробувати визнати їх частиною своєї культури? Якою в такому разі має бути стратегія апропріації?
  • Як перестати концентруватись на негативних і песимістичних аспектах своєї історії та почати усвідомлювати та обговорювати свої успіхи?
  • «Країна малих горизонтів», «коротких пробіжок» та «країна стартапів» — це наші переваги у сучасному світі, чи варто навчатись більш довгостроковому стратегічному плануванню?
  • Як українська кроскультуральність може допомогти Європі?

Семінар модерували Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, та Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови.

Проєкт ініційовано Міністерством культури та інформаційної політики України та реалізується за підтримки Європейського Союзу.

X