fbpx

Повідомлення Наталії Яресько – голови Наглядової Ради Аспен Інституту Київ

Шановна, Аспен-спільното!

Як голова Аспен Інституту Київ, я закликаю вас #StandWithUkraine.

Я прошу вас стати пліч-о-пліч із нашими понад 1000 членами спільноти Aspen в Україні.

Я прошу вас бути поруч із сотнями мирних громадян і солдатів-захисників, які загинули протягом останніх восьми годин, коли ракети падали на нашу землю.

Я прошу вас зрозуміти, що мирна і вільна Україна сьогодні є єдиним гарантом миру в Європі.

Неспровокований напад минулої ночі на багато великих міст України є незаконним, суперечить Статуту ООН, Гельсінським угодам і основним принципам моралі. Це військові злочини!

Ті з Вас, хто живе в США, я прошу зателефонувати своїм представникам у Конгресі та Білому дому та сказати їм, що ви #StandWithUkraine і закликаєте терміново та негайно ввести санкції за гібридну війну Кремля проти України.

Якщо Ви живете в Європі чи інших країнах, знайдіть спосіб підняти свій голос на підтримку України та українців.

Аспен є монументальною силою добра в Україні. Це платформа для дискусій, дебатів і творчих розв’язань найскладніших проблем суспільства. Аспен Київ об’єднав усі політичні партії, різного віку, усіх поглядів і точок зору в спробі побудувати все кращу демократію, міцніше суспільство. Аспен висвітлив лідерів України з усіх верств суспільства в усіх сферах розвитку країни, від преси до науки, від політики до бізнесу. У традиціях Аспена в усьому світі – Аспен Київ пропагує толерантність і взаєморозуміння.

Росія вдерлася в Україну у 2014 році та на початку цього тижня незаконно визнала незалежність окупованих територій на Донбасі. Кремль офіційно заперечив існування України, українського народу, традицій і культури. Кремль заперечує нашу понад 1000-річну історію, намагаючись позбавити нас миру та свободи, позбавити нас нашого права на суверенітет і територіальну цілісність.

Україна не Росія.

Україна має яскраву демократію з великою кількістю політичних партій. Зі свого боку, кремль не може прийняти живу демократію.

Україна – багатомовна, багатонаціональна країна з повагою до всіх. Зі свого боку кремль не може прийняти поважне суспільство на своєму кордоні.

Україна захищає свободу віросповідання для всіх. Зі свого боку кремль не може прийняти нічого, крім своєї державної церкви, і не може прийняти свободу віросповідання на своєму кордоні.

В Україні є свобода слова та ЗМІ. Зі свого боку кремль оголосив опозицію в будь-якій формі поза законом і не може прийняти свободу слова та ЗМІ на своєму кордоні.

Україна – толерантне суспільство, толерантне до всіх. Зі свого боку кремль не може прийняти толерантне, терпляче суспільство на своєму кордоні.

Знайте, що українці єдині та вони боронитимуть свою Батьківщину, свої права, свої свободи, свій суверенний вибір жити за європейськими цінностями та не повертатися до тиранії, поневолення та колоніалізму. Приєднуйтесь до них, закликаючи відповідне керівництво #StandWithUkraine. Приєднуйтесь до них, читаючи про Україну та даруючи книжки з історії України вашій місцевій публічній бібліотеці та школі, наприклад: «Криваві землі» Тімоті Снайдера, «Червоний голод» Енн Епплбом тощо. Приєднуйтесь до них, зробивши пожертву надійним організаціям, наприклад: https://savelife.in.ua/donate/. Приєднуйтеся до них, надаючи притулок і підтримку численним біженцям, які зараз прямують до Європи.

Те, що сьогодні відбувається в Україні, має значення не лише для України та українців, не лише для Європи, а й для всіх народів світу, які прагнуть миру та свободи. Ми не можемо дозволити грубій силі визначати наш світ, створюючи хаос і конфлікти. З цієї причини та заради нашої команди в Україні я прошу вас #StandWithUkraine.

З глибокою повагою і вдячністю,

Наталія  Яресько

Голова Наглядової Ради

Аспен Інститут Київ

X