fbpx

Олександр Новіков: новий тип системи безпеки має базуватися на принципі «нападеш на когось — усі конфіскують твої активи»

Олександр Новіков – голова Національного агентства з питань запобігання корупції, найбільшого аналітичного державного органу в Україні. Під час першого #UkrainianDialogue разом з Аспен Інститутом Іспанія. Олександр розповів про три основні проєкти Агентства, які присвячені перемозі в російсько-українській війні та попередженню майбутньої війни.

Перший проект Агентства — перелік суб’єктів, які безпосередньо причетні до цієї війни

Олександр розповів про три основні проєкти Агенції, які присвячені перемозі в російсько-українській війні та запобіганню майбутніх воєн. Перший проєкт – про формування списку суб’єктів, які причетні до цієї війни:

— На сьогодні ми вже сформували список людей — понад 400 державних чиновників чи пропагандистів, близьких родичів Путіна та Лаврова. І наша інша мета – виявити активи цих людей у ​​всьому світі.

Олександр підкреслив, що проти цих людей вкрай важливо ввести санкції. Також він зазначив, що їхнім сім’ям, які вирішили жити не в Росії, потрібно заборонити в’їзд до Європи.

Другий проект Агентства — прозорість гуманітарної допомоги для України

Другий проєкт Агентства присвячений прозорості гуманітарної допомоги для України:

— Ми знаємо, що навіть у штаб-квартирі ООН є багато російських шпигунів. Війна триває вже понад місяць, а ми досі не отримали допомоги від ООН та європейських країн. Наразі, ми просто отримуємо допомогу від особистостей чи компаній. І ми працюємо над цим питанням, щоб створити цілісний та прозорий шлях допомоги Україні.

Третій проект Агентства — візія майбутнього

Третій і основний проєкт Агентства – створення візії майбутнього. Вона включає в себе як майбутнє України, так і майбутнє всього світу:

— Перша частина цієї візії — майбутнє України через 5 і 10 років. Ми віримо, що будемо частиною Європейського Союзу, адже ми європейці і ми сильні, як ви бачите. Інша частина цієї візії стосується забезпечення миру для всього світу. Ми створюємо новий тип системи безпеки, яка базується на принципі «нападеш на когось — усі конфіскують твої активи». Якщо ми створимо міжнародну систему, де всі будуть зацікавлені в процесі заморожування економічних відносин і конфіскації активів, це може бути хорошим шляхом для кожної країни, навіть недемократичної.

Наприкінці свого виступу Олександр підкреслив, що немає звичайних росіян, які б не несли відповідальні за російську війну в Україні:

— Усі знали, що Путін — диктатор, і всі знали, що він хоче розпочати війну в Європі. Найбільшу війну після Другої світової. Усі вони з 2013 року знали, що він прагне відкинути НАТО до кордонів 1991 року. Тому, на нашу думку, усі росіяни несуть відповідальність за цю агресію в Україні та за злочини проти людства.

X