fbpx

Перегляд молодіжного саміту НАТО: синергія спільнот, обмін досвідом та розуміння своєї ролі в побудові майбутнього

“Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни!”.

Це славнозвісні слова з інавгураційної промови Джона Кеннеді, 35-го президента США. Часи змінюються, але актуальність цієї фрази, здається, ніколи не втратиться.

Молоді люди, що беруть активну участь у житті своїх спільнот, надихають інших навколо, адже бачать, як сила одного може змінювати цілий світ. Молодь має величезний потенціал впливати на майбутнє України, тому що їхні ідеї та дії формують нове покоління свідомих та відповідальних громадян.

13 травня Аспен Інститут Київ, Українська академія лідерства та GoGlobal зібрали молодих людей — випускників своїх програм — для перегляду молодіжного саміту НАТО.  Учасники мали змогу почути виступ Генерального секретаря Єнса Столтенберга. Він наголосив, що перемога України у війні проти російської агресії є ключовим завданням для НАТО. Після спільного перегляду ми додали до події національний контекст: провели дві панельні дискусії з українськими політиками та громадськими діячами у сфері безпеки та права. 

Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, сконцентрувала увагу навколо співпраці України та НАТО. За її словами, на нинішньому етапі, динаміка відносин з Альянсом є безпрецедентною, але в умовах війни її недостатньо. Україна очікує від НАТО більшої рішучості та швидкості прийняття рішень, в тому числі щодо побудови консенсусу для запрошення України стати членом Альянсу. 

У другій панельній дискусії спікери обмінялися практичними порадами як молоді розвивати проактивність, щоб стати рушієм для позитивних змін. Зокрема, брати участь у молодіжних організаціях, ініціювати власні проєкти, постійно навчатися новому, створювати та підтримувати галузеві мережі однодумців, бути активним у соцмережах. Про це говорили народний депутат України Роман Грищук, громадська діячка Оксана Юринець та правозахисниця Олександра Матвійчук.

Захід модерували Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, та  Тимур Демчук, керівник корпоративного навчання kmbs і викладач в «Майбутні» й kmbs.

Під час заходу учасники активно спілкувалися, знайомилися, ділилися думками. Для нас це було особливо надихаючим, адже молоді люди прагнуть на своєму рівні докладати зусиль до безпечного майбутнього нашої країни в різних сферах — інформаційна безпека, освіта, місцеве самоврядування, підприємництво та інших.

Сподіваємося, після цього заходу кожен зміг знайти відповідь на питання: “А що я можу зробити для країни?”

Аспен Інститут Київ став інституційним партнером у проведенні Watch Event в Києві під час Молодіжного Саміту НАТО 2024. 

Проведення цього заходу стало можливим за підтримки НАТО, Аспен Інституту (США), Аспен Інституту Румунія, Шведського університету оборони та Шведського агентства з надзвичайних ситуацій.

X