Підсумки Форуму Доброго Врядування – 2020

18 грудня Аспен Інститут Київ провів третій щорічний Форум Доброго Врядування, що є частиною Програми “Добре врядування”.
Тема цьогорічного Форуму – “Громади: перспективи для України”
Форуму має на меті підтримати платформу діалогу національних та місцевих лідерів для обговорення основних напрямів подальшого реформування та розвитку місцевого самоврядування, аналізу перспектив української економіки у 2021 році, зокрема, в контексті розвитку українських громад.
З вітальними словами на початку Форуму виступили:
– Наталія Яресько – Виконавча директорка Ради з фінансового контролю й управління Пуерто-Рико, Голова Наглядової ради Аспен Інституту Київ, яка наголосила на важливості впровадження принципів та кращих практик доброго врядування в Україні, а також окреслила роль Аспен Інституту Київ у цьому процесі.
– Олена Бойцун – Директорка з інвестицій, Центральна та Східна Європа, Luminate, членкиня Наглядової ради Аспен Інституту Київ, яка наголосила на цінності відкритого діалогу для реалізації реформи децентралізації.
“Цей програмний напрям сприяє діяльності діалогової платформи для обговорення суспільних проблем, актуальних питань державної політики, локальних та глобальних викликів. Ми ставимо на меті поширення знань про принципи та кращі практики доброго врядування”, – описала завдання Програми “Добре врядування” Голова Наглядової ради Аспен Інституту Київ Наталія Яресько.
У межах Форуму відбулися дві панельні дискусії.
Децентралізація в Україні: виклики та перспективи
Дискусія присвячена обговоренню наступних кроків у реформі, впорядкуванню діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування у зв’язку зі змінами територіально-адміністративного устрою України, актуальних законодавчих ініціатив, а також шляхів підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування. У панельній дискусії взяли участь:
– Андрій Клочко – Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
– Віталій Безгін – Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
– Лариса Білозір – Голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування .
– В’ячеслав Негода – Заступник Міністра розвитку громад та територій України.
– Сергій Сухомлин – Житомирський міський голова.
– Олександр Слобожан – Виконавчий директор Асоціації міст України.
– Олександр Корінний – Голова Асоціації ОТГ, Новоукраїнський міський голова.
– Юлія Єсмуханова – в. о. керівника Програми USAID DOBRE, модераторка панельної дискусії.
Перспективи української економіки у 2021 році
Дискусія присвячена обговоренню макроекономічних прогнозів на 2021 рік, очікувань щодо формування бюджетів різних рівнів та можливостей економічного розвитку територіальних громад. У панельній дискусії взяли участь:
– Юлія Ковалів – Заступниця Керівника Офісу Президента України.
– Сергій Марченко – Міністр фінансів України.
– Дмитро Наталуха – Голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку.
– Тимофій Милованов – Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (2019-2020), позаштатний радник керівника Офісу Президента України.
– Олена Білан – Головний економіст Dragon Capital, модераторка панельної дискусії.
Насамкінець із заключним словом виступила виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська, підсумувавши результати Форуму й наголосивши на важливості розвитку Програми “Добре врядування” й поширення культури діалогу при проведенні консультацій з заінтересованими сторонами реформи.
“Впроваджуючи діалоговий компонент програми «Добре врядування», ми ще раз переконалися в надзвичайній значущості діалогу стейкголдерів як одного з інструментів розробки та впровадження державної політики. Правильно організований діалог дозволяє залучати заінтересовані сторони вже на етапі формулювання проблеми, а отже відповідні регуляторні рішення є і більш збалансованими, і мають набагато більші шанси для практичної реалізації”, – зазначила Виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська.
Дякуємо нашим усім нашим спікерам, глядачам і партнерам!
Програма “Добре врядування” розвивається за підтримки гранту від Luminate.