fbpx

Підсумки Програми “Добре врядування” 

5 лютого Аспен Інститут Київ провів зустріч учасників Програми “Добре врядування”, присвячену підведенню підсумків реалізації Програми (компонент «Децентралізація: діалог стейкголдерів).

Протягом 2019-2020 року проведено:

– 2 семінари з основ аналізу стейкголдерів та практики консультування з ними;

– 5 бесід з питань врядування, зокрема, питань організації державної служби, проведення земельної реформи, впровадження принципів доброго врядування при реалізації державної політики тощо;

– онлайн-конференцію “Місцевий бізнес в умовах коронакризи: можливості та підтримка”.

– Форуми доброго врядування, присвячені питанням цифрових викликів демократії (2019), викликам децентралізації та економічним перспективам розвитку країни (2020).

Учасники Програми за підтримки експертів підготували 5 пропозицій щодо зміни державної політики у сфері децентралізації, зокрема, з питань впровадження системи ефективного управління в об’єднаних територіальних громадах, підвищення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, сплати ПДФО за місцем розташування відокремлених підрозділів юридичних осіб.

Розроблені Методично-практичні рекомендації та Положення про проведення органами місцевого самоврядування консультацій з громадськістю та заінтересованими сторонами (стейкголдерами) впроваджені в об’єднаних територіальних громадах та забезпечують участь представників заінтересованих осіб у вирішенні питань місцевого значення (охоплення понад 100 тис населення).

Учасники Програми взяли участь у підготовці проєкту Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 року, яка була затверджена Постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 695.

Окремі ініціативи учасників Програми отримали розвиток на місцевому та національному рівнях, зокрема, у Львівській області засновано Проєктний офіс (координаційного центру управління проєктами) при Департаменті економічної політики Львівської обласної державної адміністрації; модератори Асоціації ОТГ застосовують знання з аналізу стейкголдерів та консультування при обговоренні питань на платформ Асоціації. 

Під час зустрічі присутні поділились баченням основних викликів децентралізації, а також надали зворотній зв’язок щодо участі у Програмі та результатів застосування практики ведення діалогу стейкголдерів на місцевому рівні.

Щиро дякуємо учасникам та експертам за внесок у розвиток Програми та децентралізації в Україні.

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

X