fbpx

Семінар “Діалог про суспільний договір та відновлення України” відбувся у Берліні

У рамках розвитку міжнародної співпраці та побудови горизонтальних зв’язків між лідерськими спільнотами різних країн  9 — 10 червня 2023 року Аспен Інститут Київ провів серію заходів у Берліні: семінар, панельну дискусію за участі німецьких політиків та зустріч лідерів України та Німеччини. 

До участі у подіях Інститут залучив тих випускників, які були вимушені виїхати за кордон з початком повномасштабного вторгнення або перебувають там з робочих питань. А також — представників Аспен Інституту Німеччина та німецької лідерської спільноти. 

Першим з заходів, до якого долучилися дві групи українських учасників, став семінар “Діалог про суспільний договір та відновлення України”. Актуальність цієї теми викликала жваве обговорення та розгляд гострих питань з різних перспектив. 

Здебільшого, учасники сфокусували увагу на майбутньому суспільного договору – яким він має бути, які фактори вплинуть на його зміну, та на що суспільству треба звернути увагу вже сьогодні. Крім цього, частини учасників поділилися власним досвідом та спостереженнями  тимчасового проживання за кордоном, що в майбутньому може стати джерелом ідей для відновлення України.

Модерували захід Сергій Роголь, співвласник групи компаній “ЕСТЕТ” та Андрій Кулаков, координатор програми для Спільноти Аспен Інституту Київ. Координувала проведення семінару директорка семінарських програм Аспен Інституту Київ Аліна Шклярук.

Серія заходів відбувалася за підтримки Посла України у ФРН Oleksii Makeiev (Відповідальне лідерство – 20), Аспен Інституту Німеччина та члена Наглядової Ради Аспен Інституту Київ Stavnitser Andrey (Відповідальне лідерство – 12).

Щиро вдячні учасникам семінару за обмін думками та ідеями. Як зазначив один з учасників: “Аспен – це місце, де відмінності думок та практик ведуть не до конкуренції, а до взаємного збагачення”.

Проєкт «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).

X