fbpx

Семінар «Модерований діалог як джерело аналізу. Як обрати стейкголдера?»

16 липня 2020 року в межах серії навчань з основ аналітичної роботи для модераторів платформ Асоціації ОТГ учасник Програми “Добре врядування” Анатолій Мельничук, керівник аналітичного центру Асоціації ОТГ, провів семінар «Модерований діалог як джерело аналізу. Як обрати стейкголдера?».

Підґрунтям для проведення семінару стали теоретичні знання та досвід, отриманий Анатолієм на семінарах та консультаціях із заінтересованими сторонами реформи децентралізації, проведених в межах реалізації Програми “Добре врядування” у 2019-2020 роках. Учасниками семінару були модератори платформ Асоціації ОТГ, кожна з яких фокусується на актуальних для органів місцевого самоврядування питаннях, працюючи з різними заінтересованими сторонами. 

Тематичні та секторальні платформи Асоціації ОТГ утворені з метою моніторингу актуальних проблем управління у визначеному секторі, вивчення кращих практик,  підготовки пропозицій щодо формування та реалізації державної політики на регіональному і національному рівні. Під час семінару модератори платформ мали можливість ознайомитись із опробованою учасниками та експертами Програми “Добре врядування” класифікацією стейкголдерів, правилами їх залучення та ведення діалогу. Учасникам семінару запропонували практичний кейс з ідентифікації заінтересованих сторін при формуванні бюджету ОТГ, який дозволив розподілити стейкголдерів на групи залежно від впливовості та вмотивованості, а також обрати оптимальний спосіб залучення до діалогу.

У 2020 році учасники за підтримки експертів Програми розроблять методичні рекомендації з проведення консультацій зі стейкголдерами, які згодом будуть запропоновані для використання в ОТГ при формуванні місцевої політики.

Менторську підтримку під час підготовки семінару надала команда експертів Програми. Участь у заході взяв Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ та Олена Фоміна, менеджер Програми “Добре врядування”.

Щиро радіємо, що методика ведення консультацій із заінтересованими сторонами, заснована на принципах Аспен-діалогу, стане частиною методичної бази модерації заходів на платформах Асоціації ОТГ.

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy.

X