fbpx

“Соціальний діалог як інструмент порозуміння”: Аспен Інститут Київ провів семінар для Національної служби посередництва і примирення України

3 листопада Аспен Інститут Київ провів семінар “Соціальний діалог як інструмент порозуміння”, залучивши до діалогу керівників регіональних відділень Національної служби посередництва і примирення України. Захід відбувся за підтримки проєкту Ради Європи “Посилення соціального захисту в Україні”.

Учасники семінару обговорювали суть значущих для соціального діалогу понять та розширення спільного уявлення про них, а також роль Національної служби посередництва і примирення у процесах відновлення і розбудови країни.

Ерленд Фалк, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні, відкриваючи семінар, зауважив, що Рада Європи продовжує підтримувати Україну у тісній співпраці з національними партнерами, зокрема імплементуючи План Дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення, відбудова» на 2023-2026 роки. «Захист соціальних прав є фундаментом розбудови демократії в усіх державах, а під час війни вони є ще більш важливими. Війна порушила соціальні, економічні та трудові права мільйонів українців. Тема семінару тісно пов’язана із статтею 6 Європейської соціальної хартії (переглянутої), що стосується права укладати колективні договори, яке реалізовується в тому числі завдяки створенню та використанню належного механізму примирення та добровільного арбітражу для вирішення трудових спорів. Соціальний діалог може допомогти розв’язати економічні та соціальні проблеми, які стосуються працівників, роботодавців та урядів».

Дмитро Кухнюк, Голова Національної служби посередництва і примирення України, наголосив на міцній інституційній та змінотворчій спроможності Національної служби посередництва і примирення і підкреслив її значущість під час майбутнього відновлення України

Учасники обговорювали наступні питання:

  • діалог як інструмент розбудови доброго суспільства та порозуміння. 
  • можливості соціального діалогу крізь призму справедливості, а також способи її забезпечення.
  • оціальний діалог під час війни та в період повоєнного відновлення.

Крім цього, учасники під час групової роботи обговорювали пріоритетні напрями взаємодії Національної служби посередництва і примирення з іншими органами публічної адміністрації, роботодавцями та найманими працівниками.

Семінар модерували Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, та Роман Кобець, Науковий співробітнику Інституту філософії імені Г.С. Сковороди.

Довідково: 

Соціальний діалог — процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу, які представляють інтереси працівників, роботодавців та органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, з питань формування та реалізації державної соціальної та економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин.

Семінар проводиться за підтримки проєкту Ради Європи «Посилення соціального захисту в Україні», що має на меті досягти того, щоб уразливі групи осіб, зокрема населення, яке постраждало від війни, користувалися підвищеним рівнем соціальних прав та соціального захисту. 

X