Спочатку був діалог. Потім — співпраця. Як Mr.Scrubber та Havas Village збирають кошти для бригади “Чорний ліс”

Одна з важливих складових діяльності Аспен Інституту Київ — створення можливостей для спільної дії лідерів різних регіонів та сфер діяльності.
Учасники семінару “Відповідальне лідерство” — 25 — Наталія Морозова, CEO Havas Village, Віталій Ткачук, співзасновник бренду Mr.Scrubber, і Олександр Попов, військовослужбовець і командир бригади “Чорний ліс” — обʼєднали свої зусилля, щоб допомогти українському війську. 50% від продажів з започаткованої колаборації — лінійки ексклюзивних косметичних засобів Mr.Scrubber — іде на підтримку бригади “Чорний ліс”. І все це — під новим брендингом бригади, який розробили Havas PR Ukraine за підтримки благодійного фонду AIDA.
Ми зустрілися у Zoom-і з Наталією, Віталієм та Олександром, де вони детальніше розповіли як народилась ідея їхньої співпраці та яких результатів вже вдалося досягти. Звісно, згадали і про спільний семінарський досвід.
Філософія, яка працює на практиці
Для участі у семінарах Аспен Інституту Київ, серед іншого, важлива мотивація — чому лідер тієї чи іншої галузі прагне отримати трансформаційний досвід?
Наталія Морозова каже, що кілька років тому вона стала випускницею семінару “Бізнес та суспільство” для членів CEO Club Ukraine, а згодом — “Відповідальне лідерство”. Наталія поділилась, що цього разу — в умовах повномасштабної війни — висновки з семінару сприймалися зовсім інакше:
“Це той момент, коли філософія перестає бути абстрактною. Ти читаєш і думаєш не про концепти, а про реальні речі — про свободу, відповідальність, про вибір”.
Віталій Ткачук розповів, що прагнув вийти зі своєї звичної бульбашки, саме тому вирішив податися на семінар.
“Хотілося вийти з професійного кола і побачити як мислять люди з інших сфер, з інших регіонів. Це дуже освіжає, щоб по-новому поглянути на свою рутину”, — згадує він.
Олександр Попов — військовий і шукав на семінарі простору для іншого типу взаємодії. Що в майбутньому, за словами Олександра, дало нову оптику для комунікації.
“В нинішньому житті я звик до чіткої ієрархії, наказів. А тут — діалог. І він виявився дуже потрібним і помічним. Навіть у такій, здавалося б, закритій та консервативній структурі як армія”.
Крок назустріч: група продовжила активно підтримувати звʼязок після завершення семінару
Наталія каже, що вже після кількох днів спільної роботи та діалогу атмосфера між учасниками семінару була дуже довірливою та продуктивною через спільний трансформаційний досвід:
“Це була якась інша якість стосунків. Навіть після завершення семінару, попри завантажені графіки, наша група регулярно збирається і проводить час разом. З того часу пройшло вже чимало зустрічей — обговорення текстів, походи в театр, дружні обіди”.
Коли все на своїх місцях
Згодом одна з розмов стала початком чогось більшого. Олександр зателефонував Віталію: “У нас є бригада. У вас — бренд косметики. Давайте зробимо щось разом”. Але успіх проєкту багато в чому залежить від того, як про нього розповісти. І тут з ініціативою вийшла Наталія Морозова, яка запропонувала оновити айдентику бригади “Чорний ліс”. Тільки цього разу “брендом” стала бойова частина, яка справді заслуговує на сильний публічний образ.
“Для нас це був новий досвід — просувати не продукт, а бригаду. Але ми швидко відчули як це і вийшло збіса круто! (відсилка до комунікаційної стратегії бригади — прим.ред.)”, — ділиться Наталія.
З одного боку — бренд косметики, з іншого — бойова бригада. Здавалося б, не надто поєднувані речі. Але ідея швидко знайшла свою практичну форму. Mr.Scrubber розробив спеціальну лінійку косметичної продукції, прибуток від якої йде на підтримку підрозділу.
Сталість та розвиток
На момент публікації цієї історії компанія Mr.Scrubber вже зібрала понад 150 тисяч гривень. Віталій Ткачук каже, це лише початок, адже партнери підключаються поступово і проєкт набирає обертів. Олександр, Віталій і Наталія вже обговорюють нові продукти, нові колаборації, наступні кампанії. Успіх цієї ініціативи, зокрема, у тім, що вона виросла з простору довіри, де люди слухають і чують одне одного. Як виявилось потім, група “Відповідальне лідерство” — 25 активно у різний спосіб підтримує бригаду “Чорний Ліс”.
“Мені здається, це і є головне, що дає Аспен Інститут Київ. Ти ніби на день зупиняєш час, щоб подивитися на себе і на країну з іншого боку. А потім повертаєшся — і робиш”, — каже Олександр Попов.
Для Інституту дуже важливо, щоб вплив семінару не залишався лише в аудиторії, а продовжував жити в діях учасників, масштабувався на їхні спільноти та суспільство в цілому. Такі приклади надихають нас надалі обʼєднувати лідерів для підсилення українського суспільства.