fbpx

Свобода слова, етичні дилеми журналістів під час війни та саморегулювання: Аспен Інститут Київ провів семінар для медійників

29 травня – 2 червня 2024 року на Закарпатті Аспен Інститут Київ провів четвертий семінар “Медіа та реальність: виміри відповідальності”. Семінар проведений за підтримки Програми підтримки ОБСЄ в Україні.

На основі класичних та сучасних текстів журналісти, редактори, медіа експерти, викладачі, прес-секретарі, представники державних органів та громадського сектору обговорили різноманітні  аспекти та виклики функціонування сучасних медіа. 

З вітальними словами до учасників звернулись Марцел Пешко, Спеціальний представник Головування ОБСЄ-Координатор проєктів в Україні, Беттіна Руіґіс, старша радниця бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ та Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ.

Питання свободи слова, регулювання і саморегулювання медіа, інформаційної безпеки, етичні дилеми журналістів під час війни, а також виклики, з якими стикаються представники медіаспільноти у часи прискореного розвитку новітніх технологій – були основними темами обговорення на семінарі.

У рамках семінару було організовано діалогову сесію «Українські медіа на шляху до євроінтеграції: виклики та перспективи». Спікерами були:

  • Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції.
  • Беттіна Руіґіс, старша радниця бюро Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.
  • Андрій Куликов, голова Комісії журналістської етики, журналіст, теле- і радіоведучий, співзасновник «Громадського радіо».
  • Тома Істоміна, заступниця головного редактора та співзасновниця The Kyiv Independent

Модераторував сесію П’єр Босан, Менеджер Програми підтримки ОБСЄ для України. В рамках сесії, спікери і учасники семінару говорили про аспекти українських практик та досвіду в сфері свободи медіа, які можуть стати цінним надбанням для країн ЄС, внеском від України як нового члену Союзу. Зокрема, серед таких внесків учасники називали досвід протидії дезінформації та пропаганди, стійкість українських журналістів та редакцій в різних аспектів – від питань безпеки до здатності долати загрози цензури та неналежного тиску, досвід у розслідуванні військових злочинів, практики саморегулювання на різних рівнях та збереження належного рівня професійних стандартів в умовах серйозних етичних викликів.

Семінар модерували директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ Денис Полтавець та координатор програми для Спільноти Андрій Кулаков.

Координувала подію Олена Фоміна, директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ.

Щиро дякуємо Програмі підтримки ОБСЄ в Україні за партнерство.

Наступний семінар “Медіа і реальність: виміри відповідальності” запланований на листопад 2024 року.

X