fbpx

Аспен Інститут Київ провів панельну дискусію «Про стійкість у літературному каноні України» на головній сцені XII Книжкового Арсеналу

Аспен Інститут Київ провів панельну дискусію «Про стійкість у літературному каноні України» на головній сцені XII Книжкового Арсеналу. 

Існує низка досліджень літературного канону України: яким він є, що йому притаманно, наскільки він гнучкий та здатний трансформуватися під впливом обставин та історичних подій. А відтак — в якій мірі він відповідає потребам кожного покоління, відображаючи актуальні виклики та прагнення.

Учасники панельної дискусії відзначили, що одна з ключових рис, яку зараз мають проявляти українці — це стійкість. Література та досвід, який вона описує — один зі способів цю стійкість підживлювати.

Спікери доволі нетривіально підходили до визначення стійкості — розглядали не тільки її практичний вимір, а й духовний: відзначаючи необхідність більше рефлексувати, читати, відкривати нові горизонти пізнання. Серед творів, які спікери відзначили як приклади стійкості, є: творчість Лесі Українки, Валерія Пузіка, Євгена Плужника, Григорія Сковороди. 

В обговоренні взяли участь: 

  • Віра Агеєва, українська літературознавиця, літературна критикиня та гендерна дослідниця. 
  • Тарас Лютий, український філософ і письменник. 
  • Олександр Хоменко, засновник МУР, автор першого історичного мюзиклу «Ти [Романтика]».

Розмову модерувала Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ.

Дякуємо усім, хто завітав на Книжковий Арсенал! Незабаром опублікуємо короткі нотатки із виступу спікерів. 

X