fbpx

Синергія в дії: співпраця Офісу Генерального Прокурора та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини після семінару «Підтримка постраждалих від війни: координація та взаємодія»

Для Аспен Інституту Київ дуже важлива спільнодія. Це — практична реалізація нашої місії: перетворення ідей в конкретні кроки, що сприятимуть творенню розвиненого, відкритого, демократичного суспільства.  

У січні-квітні цього року Аспен Інститут Київ за ініціативи CORE Response реалізував Програму «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців». У її межах ми провели 3 одноденних семінари. Під час цих заходів ключові стейкголдери у сфері надання гуманітарної допомоги напрацьовували способи розвитку гуманітарного реагування в Україні. 

В одному з таких семінарів взяли участь Вероніка Плотнікова, керівниця Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків, та Ольга Алтуніна, Представник Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України.

Вероніка Плотнікова наголосила, що практична робота під час семінару допомогла з різних сторін, загальнодержавної, регіональної та локальної побачити етапи організації та координації надання допомоги: “Спільна робота дозволила проаналізувати прогалини, ризики та можливості, а також розпочати діалог з пані Ольгою”. 

Ольга Алтуніна розповіла, що з деякими учасниками семінарів співпрацює і сьогодні: “З деякими учасниками ми співпрацюємо щодня, але лише під час участі в семінарі у нас з’явилася можливість познайомитись особисто, а не через листування та Zoom конференції і вивести нашу співпрацю на більш тісний рівень. У подальшому це може бути важливим при впровадженні змін задля посилення прав і інтересів постраждалих”. Так сталося і з Веронікою Плотніковою. 

Результатом співпраці стало напрацювання розділів “Концепції вдосконалення національної системи правового захисту та підтримки постраждалих”. Документ представили у липні. Концепція встановлює системний підхід до ідентифікації, категоризації та підтримки постраждалих осіб, забезпечуючи захист їхніх прав та задоволення їхніх потреб.

Вероніка Плотнікова згадує, що робота щодо створення Концепції почалась ще задовго до особистого знайомства з Ольгою Алтуніною, але після семінару співпраця розширилася і стала прицільною та прикладною: “Мене запросили долучитися до розширеної сесії робочої групи з розробки Концепції — і впродовж декількох днів ми працювали по всіх напрямах. Мені надзвичайно важливо, що вона вийшла не абстрактною чи занадто мрійливою. Рада, що пропозиції Офісу Генерального прокурора в частині підтримки та комунікацій з потерпілими від воєнних злочинів, необхідність формування стабільного реферального механізму для них почуті і враховані”.

Ми радіємо співпраці, що поглибилася під час семінарів Аспен Інституту Київ. Для нас це приклад того, як діалог і міжсекторальна взаємодія можуть допомагати генерувати нові ідеї, формувати конкретні проєкти, але, що найважливіше — змінювати суспільство на краще. 

Ми вдячні CORE Response в Україні та виконавчій директорці Ліані Хоровицькій за ініціативу й спільну реалізацію проєкту! 

X