У Берліні відбулася панельна дискусія із німецькими політиками та експертами «Архітектура цінностей та безпеки у майбутньому євроатлантичному просторі»
У рамках розвитку міжнародної співпраці та побудови горизонтальних зв’язків між лідерськими спільнотами різних країн 9 — 10 червня 2023 року Аспен Інститут Київ провів серію заходів у Берліні: семінар, панельну дискусію за участі німецьких політиків та зустріч лідерів України та Німеччини. Захід був орієнтований на тих випускників, які вимушено виїхали за кордон після початку повномасштабного вторгнення або перебувають там з робочих питань. А також — представників Аспен Інституту Німеччина та німецької лідерської спільноти.
Під час діалогової панелі «Архітектура цінностей та безпеки у майбутньому євроатлантичному просторі» учасники мали можливість поспілкуватися із Міхаелем Ротом (німецьким політиком від Соціал-демократичної партії Німеччини (SPD), який є членом Бундестагу Німеччини з 27 вересня 1998 року), Віолою фон Крамон-Таубадель (німецькою політикинею партії “Альянс 90/Зелені”, яка є членкинею Європейського парламенту з 2019 року), Стормі-Аннікою Мільднер (виконавчою директоркою Аспен Інституту Німеччина). Діалог модерував Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині та випускник семінару “Відповідальне лідерство-20” Олексій Макеєв.
Агресія Росії як каталізатор економічних та політичних процесів на європейському континенті
Після початку повномасштабної агресії Росії Україна отримала надзвичайну підтримку від німецького народу. Аспен Інститут Німеччина, зокрема, підтримав і діяльність Аспен Інституту Київ. Учасники панельної дискусії відзначили стійкість та відвагу українського народу в протистоянні з ворогом. Також вони підтримали прагнення нашої держави захистити кожен сантиметр своєї території.
Спікери панельної дискусії визнали значну економічну залежність Німеччини від Росії, та акцентували на необхідності боротися з нею. Вони також відзначили, що членство України в НАТО зможе забезпечити надійний захист для держави та стане сигналом про припинення імперіалістичних амбіцій для Кремля.
Водночас, спікери відзначили, що важливо боротися з російською пропагандою, яка має значний вплив на настрої та погляди громадян Німеччини та всієї Європи.
Сучасна політична ситуація у європейському просторі
Німецькі політики, що взяли участь у дискусії, зазначили, що повномасштабна агресія Росії проти України не є її першим актом наступу — перед цим була незаконна анексія Криму, окупація частин Донецької і Луганської областей.
Німецькі політики також вкотре наголосили, що Крим належить Україні. Окупація півострова Росією є порушенням міжнародного права та принципу територіальної цілісності. Підтримка українського суверенітету та невизнання незаконної окупації Криму стає важливим аспектом політики Німеччини у контексті конфлікту з Росією.
Спікери панельної дискусії відзначають, що сильна Україна та підтримка її інтересів є ключем до забезпечення миру та стабільності в Європі. Україна, захищаючи свою незалежність, сприяє утриманню Росії від проникнення до Європейського Союзу.
Загалом, панельна дискусія за участі німецьких політиків відображає надзвичайну готовність до підтримки України в протистоянні з Росією. Вона підкреслює необхідність вступу України в НАТО та боротьби з російською пропагандою. Ці рішення спрямовані на зміцнення безпеки Європи та підтримку незалежності та суверенітету України.
Члени Аспен-спільноти під час діалогової панелі мали змогу поставити свої питання, на які отримали змістовні відповіді.
Вдячні колегам та учасникам за продуктивну розмову, а також допомогу Україні у надскладні часи!