Відбувся Сократівський семінар
3-5 жовтня в Києві відбувся Сократівський семінар, що мав тему “Unlocking the Potential of Artificial Intelligence”.
Учасники семінару, що прибули з 10 країн, обговорили соціальні виклики та можливості, створені швидким прогресом та поширенням технологій штучного інтелекту. Модератором семінару виступив Вілсон Вайт, директор з питань державної політики та урядових відносин в компанії Google. Семінар був організований Аспен Інститутом Київ та Програмою Сократівських семінарів Аспен Інституту (США).
Ділимося короткими нотатками та питаннями довкола яких відбувся діалог під час семінару:
-
Під час першої сесії група обмінялась думками щодо сутності технології штучного інтелекту та її осмислених інтерпретацій – технічних, правових, вироблення політики тощо. «Штучний інтелект» (АІ) сьогодні використовується як парасольовий термін для набору алгоритмів, що дозволяють машинам бути “розумнішими” у взаємодії з користувачами та “навчатися” під час роботи над конкретними завданнями. Штучний інтелект порівнювали з «дзеркалом», що відображає багатовимірну природу людини; з “дитиною”, яку треба правильно виховати; були обговорені деякі паралелі між AI та іншими технологіями, які суттєво вплинули на наше суспільство в минулому.
-
Наслідки для вироблення політики в певних сферах, таких як військова, трудові та соціальні відносини, були предметом для діалогу під час другої сесії. Підкреслювалося, що розробники політики та зацікавлені сторони повинні зосереджуватися на принципах та цінностях, які лежать в основі прийняття рішень у таких сферах.
-
Під час третьої сесії учасники зосередилась на потенційних, а також реальних наслідках поширення АІ, різних сценаріях та тенденціях, які можуть визначати майбутнє націй та життя людей. Учасники досліджували зміни в освіті, охороні здоров’я та інших сферах, де вплив АІ та інших цифрових технологій швидко зростає. Учасники погодились з необхідністю багаторівневого міжнародного співробітництва для передбачення ризиків та використання можливостей, наданих технологією AI у вирішенні найскладніших глобальних проблем.