Аспен Інститут Київ провів консультації зі стейкголдерами реформи децентралізації

Аспен Інститут Київ започаткував нову для України, але відому в світі культуру консультацій зі стейкголдерами. Без участі тих, на кого заходи врядування здійснюють вплив неможливо реалістично оцінити успіх державної політики та підійти до визначення її майбутньої долі.
8-9 жовтня Аспен Інститут Київ провів консультації зі стейкголдерами реформи децентралізації; предметом обговорення стала аналітична записка, щодо впливу реформи на місцевий економічний розвиток. Участь у діалозі взяли представники 7 регіонів країни, які є лідерами на місцевому та національному рівні: народні депутати України, представники МінРегіону, місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади, громадських об’єднань, міжнародних організацій, експерти, а також учасники Програми «Добре врядування».
«Сьогодні система розробки та реалізації державної політики в Україні фактично не містить такого атрибуту «доброго врядування», як оцінювання впливів – зміни стану проблеми в результаті проведення реформи, та обґрунтованого перегляду попередніх рішень» – Роман Кобець, керівник Програми «Добре врядування».
Серед основних проблем зазначені:
– конфлікт місцевих еліт, ризик перерозподілу власності у зв’язку зі зміною політичних еліт;
– недостатня увага до дерегуляції місцевого бізнесу;
– відсутність належного стратегічного планування в ОТГ;
– низький рівень довіри до державних та місцевих інституцій;
– недостатність кваліфікованих кадрів на місцях.
Робота в форматі консультацій продемонструвала важливість існування платформи для діалогу, за результатом роботи якого Аспен Інститутом Київ будуть розроблені пропозиції для корегування державної політики та методика ведення консультацій зі стейкголдерами.
Наступні діалоги з питань впливу реформи децентралізації на адміністративну діяльність в ОТГ будуть проведені 10-11 грудня 2019. Запрошуємо до діалогу заінтересованих сторін, контактна особа – Олена Фоміна (of@aspeninstitutekyiv.org). Детальніше про Програму «Добре врядування» за посиланням >>
Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate та National Endowment for Democracy