fbpx

Віктор Жора, випускник семінару “Відповідальне лідерство” — 24, взяв участь у подкасті DIGITALINATION

Війна не обмежується лише полем бою. До цього додається ще багато загроз, зокрема, у кіберпросторі. 

В рамках розширення міжнародної співпраці з мережею Аспен Інститутів, Віктор Жора, заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, випускник семінару “Відповідальне лідерство” — 24 взяв участь у подкасті DIGITALINATION. Він розповів про кібербезпеку України у військовий час, особливості кібервійни, а також кроки щодо розвитку цифровізації, які були зроблені нашою державою. Подкаст записує UPGRADE 100 у партнерстві з Аспен Інститутом Румунія.

Ділимося деякими цитатами подкасту:

1. Кібератаки на інфраструктуру зв’язку і електроенергетику України почалися ще у 2014 році. У 2017 році сталася найсерйозніша кібератака в історії України — NotPetya.

  1. Україна впроваджує ряд проєктів на державному рівні, центри операційного забезпечення безпеки для покращення координації між відповідними установами. Також наша держава прийняла Стратегію кібербезпеки України.
  2. З початку повномасштабного вторгнення зареєстровано більше  3 200 кібератак. Агресор не досяг своїх стратегічних цілей у кібер просторі, і Україна продовжує підтримувати високий рівень стійкості. 
  3. Цифровізація є одним з ключових пріоритетів державної політики в Україні. Це фактор забезпечення стабільності та доступності електронних послуг.
  4. Україна швидко засвоює нові технології, зокрема почала використовувати Starlink у областях, де був відсутній зв’язок внаслідок агресії Росії. 
  5. Кібервійна вірогідно продовжуватиметься після перемоги України на фронті. Потрібно закликати до коаліції країни з відповідальною поведінкою в кіберпросторі, покращувати співпрацю з ними, проводити спільні навчання, обмінюватися інформацією про кращі практики. Україна має приєднатися до європейської системи кібербезпеки.
X