Запрошуємо учасників подати заявку для участі у проєкті про протидію дезінформації від Аспен Інституту Німеччина
Аспен Інститут Німеччина запрошує лідерів громадської думки та контент-мейкерів подати заявку на участь у новому проєкті, метою якого є порушення дискусії про те, як боротися з дезінформацією в Інтернеті. Завдяки двом поїздкам до Берліна та Праги, а також цифровим воркшопам, учасники матимуть можливість обміркувати свої обов’язки, поділитися досвідом та обговорити, як боротися з дезінформацією і мовою ворожнечі.
Учасники працюватимуть разом над рекомендаціями, які будуть представлені розробникам політик, платформам соціальних медіа та громадським організаціям.
Подавайте заявки до 15 березня 2023 року та беріть участь в унікальному міжнародному проєкті!
Чому цей проект?
Лідери громадської думки та контент-мейкери відіграють важливу роль у сучасному цифровому інформаційному середовищі. Вони формують думку, і їм довіряє їхня спільнота. У той же час неправдива або навмисно оманлива інформація легко поширюється через соціальні медіа-платформи без особливого регулювання, що загрожує стійкості демократій. Війна Росії проти України є прикладом інформаційної війни, яка розгортається в соціальних мережах. Особи, що мають вплив, можуть зробити істотний внесок у збір знань і розробку ефективних правил для здорового інформаційного середовища. Завдяки своєму охопленню та репутації вони також несуть особливу відповідальність, особливо коли спілкуються на соціальні та політичні теми. Проєкт спрямований на цілісний підхід, який залучає до розмови стейкголдерів: найвпливовіших осіб, а також представників платформ, якими вони користуються, і осіб, які приймають політичні рішення та формують цифрову політику.
Це можете бути саме ви!
- Ви активний впливовий інфлюенсер/творець контенту, маєте принаймні 15 000 підписників у популярних соціальних мережах/каналах месенджерів?
- Ви впевнено спілкуєтеся англійською мовою?
- Ваша авдиторія в Центральній та Східній Європі, Німеччині чи країнах Балтії?
- Ви зацікавлені в міжнародному обміні щодо теми проєкту?
- Чи можете ви брати активну участь у всіх чотирьох зустрічах?
- Чи бажаєте ви зробити свій внесок у розробку рекомендацій, які будуть представлені розробникам політик, платформам соціальних медіа та громадським організаціям.
Що пропонує проєкт
Протягом 2023 року ви станете частиною міжнародної групи з 15 учасників із Центральної та Східної Європи, Німеччини та країн Балтії. Ви візьмете участь у двох навчальних поїздках, одній вітальній онлайн-події, та одному проміжному онлайн-практикумі. Для ознайомчих поїздок ви поїдете з групою інших інфлюєнсерів і контент-мейкерів та представниками Аспен Інституту Німеччина до Берліна та Праги. Під час зустрічей ви спілкуватиметеся зі спікерами мережі Аспен Інститутів, науковцями, експертами та особами, які приймають рішення, обміняєтеся досвідом з іншими лідерами громадської думки, обговорите механізми поширення дезінформації через соціальні мережі, а також способи протидії їй. Ви отримаєте нові знання та зможете поділитися власними думками щодо цієї актуальної теми. Аспен Інститут Німеччина закликає підтримували зв’язок з іншими учасниками після проєкту, щоб ви могли обмінюватися ідеями та кращими практиками в майбутньому.
Розклад подій:
- 04 квітня 2023 р. – 2 год. інтерактивний цифровий воркшоп.
- Червень 2023 р. – навчальна поїздка до Берліна.
- Вересень 2023 р. – 2 год. інтерактивний цифровий воркшоп.
- Листопад/грудень 2023 р. – навчальний тур до Праги.
- Грудень 2023/січень 2024 – завершення розробки рекомендацій.
- Січень 2024 р. – закриття та презентація остаточних результатів.
Всі дати є орієнтовними. Розклад програми може бути змінений в разі непередбачуваних подій.
Подавайтеся саме зараз!
Щоб подати заявку, будь ласка, заповніть онлайн-форму тут: https://forms.office.com/e/KuMDN7A6Wq
Будь ласка, надсилайте заявку не пізніше 15 березня 2023 року. Після отримання вашої заявки Аспен Інститут Німеччина проведе онлайн-співбесіди та на основі цього відбере 15 учасників.
Контакти
Відповіді на найпоширеніші запитання дивіться нижче. Якщо ви маєте додаткові запитання щодо проєкту та програми, ви можете надіслати повідомлення Елізабет Нофер за емейлом: noefer@aspeninstitute.de
Найпоширеніші питання
Які витрати покриваються?
Аспен Інститут Німеччина повністю покриває витрати на проїзд, харчування та проживання під час навчальних турів. Але компенсація за участь у проєкті не передбачена.
Хто організовує проєкт?
Проєкт ініціюється Аспен Інститутом Німеччина за підтримки Аспен Інституту Київ, Аспен Інституту Центральна Європа та Аспен Інституту Румунія. Проєкт фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Як відбувається відбір учасників?
Група учасників відбирається на основі мотивації та загальної відповідності умовам проєкту. Аспен Інститут Німеччина прагне до різноманітної групи учасників з точки зору країн, віку, статі та використовуваних каналів соціальних мереж.
Які очікування щодо вашої участі?
- Ви відвідаєте всі чотири зустрічі, включаючи цифрові семінари та навчальні поїздки.
- Ви сприятимете формуванню рекомендацій для розробників політик, платформ соціальних медіа та громадських організацій. Для цього Аспен Інститут Німеччина просить вас надати фідбек і взяти участь у складанні остаточних результатів.
- Заходи проводяться згідно з Правилами Chatham House, щоб створити атмосферу довіри для відкритого та чесного діалогу. Ви повинні бути готовим слідувати цим умовам.
Які передумови для участі в проєкті?
- Аспен Інститут Німеччина закликає брати активну участь і ділитися своїми думками та ідеями з групою.
- Ви повинні бути готові брати участь у відкритому та чесному обміні думками, ділитися своїм досвідом, конструктивно ставитися до критики та інших думок, а також бути відкритими до навчання.
- Ви не маєте жодних зобов’язань, окрім відвідування подій і надання фідбеку. Аспен Інститут Німеччина також закликає підтримувати зв’язок з іншими учасниками після закінчення проєкт.
Детальніше про проєкт та процес відбору зокрема ви можете дізнатися на сайті Аспен Інституту Німеччини: www.aspeninstitute.de