fbpx

Аспен Інститут Київ та Аспен Інститут Італія провели захід, присвячений європейському майбутньому України

Аспен Інститут Київ та Аспен Інститут Італія провели дискусію «Європейська майбутнє України». Італійські та українські лідери обмінялися думками щодо перспектив України в ЄС та необхідних кроків, для майбутнього членства.

Модерувала зустріч Марта Дассу, старша радниця з європейських питань Аспен Інституту Італії. На початку заходу зі вступними словами виступили Анджело Марія Петроні, генеральний секретар Аспен Інститут Італія, та Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інститут Київ.

23 червня під час саміту ЄС Україна отримала статус кандидата на членство в Євросоюзі. Аспен Інститут Київ розпочав серію дискусій між українськими та європейськими лідерами, щоб пояснити, що Україна може принести в ЄС і які кроки будуть наступними.

Україну представляли голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе та генеральний директор Урядового офісу з питань європейської інтеграції та НАТО Наталія Форсюк. П’єтро Бенассі, постійний представник Італії в Європейському Союзі та Нікола Верола, заступник генерального директора; головний директор з європейської інтеграції Міністерства закордонних справ Італії представляли Італію.

Обидві сторони погодилися, що не спровокована агресія Росії проти України, у Європі кидає виклик не лише безпеці, енергетиці чи продовольчому забезпеченню, а й ставить екзистенційне питання про збереження європейської політичної та ціннісної системи.

Чому важливо підтримувати Україну в її європейському виборі?

  • Україна завжди належала до європейської цивілізації. Починаючи від Київської Русі й хронологічно рухаючись країнами, що перебували на її території, Україна була важливою частиною європейської цивілізації. Російська Імперія, Радянський Союз і Російська Федерація за останні 300 років стерли українців з ментальної, культурної та історичної мапи світу. Україні довелося докласти чимало зусиль, щоб повернутися.
  • Невизнання попередньої російської агресії призвело до повномасштабного вторгнення. Через брак українських ресурсів та успішне залучення Росії до європейської та євроатлантичної спільнот, Україну не чули. Крім того, глобальне ігнорування анексії Криму та війни на Донбасі призвело до повномасштабного вторгнення 24 лютого.
  • Результат російсько-української війни вплине на світовий порядок та сформує його. Крім того, цей результат сформує здатність європейських та євроатлантичних проектів досягти успіху в майбутньому. Захищаючи Україну, Європа також захищає свої цінності.
  • Україна може оновити ЄС. З початком війни ЄС відновив свою здатність діяти як геополітичний гравець, а не лише економічно. Це дає позитивну перспективу як для України, так і для ЄС у майбутньому. 

Важливо відповідати вимогам ЄС

Водночас і Україна, і країни ЄС розуміють важливість виконання всіх вимог для майбутнього вступу до ЄС.

Представники Італії підкреслили, що хоча розширення ЄС вже показало здатність стабілізувати ситуацію в країнах-членах, воно є не завоюванням, а приєднанням до сім’ї. Стати членом ЄС означає стати частиною системи прийняття рішень у ньому. Важливо дотримуватися вимог без винятків.

Українські представники наголосили, що для нашої країни європейський вибір – це не лише доля, а політичне рішення. До повномасштабного вторгнення Україна виконала 63% Угоди про асоціацію і планувала завершити цей процес в березні 2022 року. На сьогодні український уряд уже запропонував план кроків для виконання рекомендацій до кінця року.

Раніше Аспен Інститут Київ провів заходи присвячені євроінтеграції України у партнерстві з Аспен Інститут Франція та Аспен Інститут Німеччина.

 

X