fbpx

Аспен Інститут Київ провів семінар «Медіа-версум і горизонти відповідальності» для команди ГО «Детектор Медіа»

22-24 вересня Аспен Інститут Київ провів семінар «Медіа-версум і горизонти відповідальності» для команди ГО «Детектор Медіа».

Під час семінару учасники обговорили місце и значення свободи слова у системі свобод ліберально-демократичного дискурсу. Окреме місце в обговоренні зайняла так звана внутрішня логіка медіа та її вплив на роботу журналістів та інші суміжні сфери: політичну, культурну, бізнесову тощо. 

Журналістика и роль медіа змінюється разом із трансформаціями сучасної демократії, що також стало предметом розгляду учасників. Спеціальній фокус в діалозі учасники присвятили суспільний місії медіа та їх трансформаціям як сфері для суспільного діалогу та платформи для пошуку рішень.

Окрема сесія під час обговорення була присвячена темі соціального конструювання реальності і відповідальності журналістів та медійників у цьому контексті. Учасники також обговорили вплив технологій та форм медіа на рецептивну конституцію людини на прикладі філософії Маршала Маклюена.

В малих групах учасники стратегували щодо рішень і розв’язань етичних дилем під час висвітлення воєнних дій і суспільства під час війни, а також технологічних та дезінформаційних викликів сьогодення й майбутнього.

Модерували семінар Денис Полтавець, директор програмного розвитку та Андрій Кулаков, координатор для Спільноти Аспен Інститут Київ, програмний директор Інтерньюз-Україна.

Координувала проведення семінару Олена Фоміна, директорка програмних напрямів Аспен Інститут Київ.

X