fbpx

Аспен Інститут Київ став діалоговим майданчиком для обговорення питань фундаментальної науки в Україні

Фундаментальна наука має вирішальний вплив на суспільство, в якому вона існує. Без її розвитку неможливо вибудувати інтелектуальне середовище, яке б рухало країну до кращого майбутнього.

5 липня Аспен Інститут Київ провів круглий стіл «Фундаментальні дослідження та суспільство». Подія відбулася у форматі онлайн. Трансляцію одночасно переглядали близько 200 глядачів на платформах ZOOM та YouTube. Це перший український захід, організований у межах глобальної ініціативи Аспен Інституту Science & Society. 

У своєму вступному слові Юлія Тичківська, виконавча директорка Аспен Інституту Київ, підкреслила важливість розвитку культури діалогу у сфері науки в Україні. Важливо залучити до нього всіх стейкголдерів: теоретиків, науковців, керівників установ, людей, які приймають рішення на рівні держави.

За модерації Наталії Шульги, спікери події Сергій Бабак, Юлія Безвершенко, Володимир Камишин, Олексій Колежук, Володимир Кузнєцов, Ольга Полоцька обговорили перспективи фундаментальних досліджень в Україні, їх фінансування, а також можливість залучення їх результатів до світового наукового контексту.

Всі спікери відзначали, що необхідно шукати шляхи розвитку науки в Україні, допомогти в цьому може конструктивний діалог усіх заінтересованих сторін. Щиро дякуємо нашим спікерам та глядачам за конструктивне обговорення важливої теми.

Запис трансляції можна переглянути на YouTube-каналі або facebook-сторінці Аспен Інституту Київ.

X