fbpx

Аспен Інститут Київ та ГО “Безбар’єрність” провели лідерський діалог присвячений відновленню психічного здоров’я

Аспен Інститут Київ залучає лідерів до діалогу про актуальні виклики та шляхи пошуку відповідей на них.

15 грудня Інститут спільно з ГО “Безбар’єрність” за підтримки ініціативи Першої леді України Олени Зеленської щодо створення Національної програми ментального здоров’я організував семінар “Відновлення психічного здоров’я: діалог лідерів”

Діалог пройшов в експертному середовищі. До обговорення долучилися психологи, психіатри, психотерапевти, представники громадських організацій, консалтингових компаній, державних та освітніх установ тощо.

Під час семінару учасники обмінялися точками зору щодо загального стану психічного здоров’я в Україні та особливостей діяльності в нових умовах воєнного часу. Фахівців та експерти крізь призму власного досвіду окреслювали візії майбутнього, обмінювалися баченням та моделями щодо перспектив надання психологічної і психіатричної допомоги в Україні. 

Серед питань, які обговорили учасники події:

  • Формування нової культури допомоги збереження психічного здоров’я. У цьому ж контексті йшлося про роль освітніх програм, комунікацій та медіа у популяризації психічного здоров’я та висвітленні травмочутливих тем. 
  • Організація процесу відновлення психічного здоров’я українців. З одного боку учасники семінару обговорили роль держави в регуляторних процесах та зміни у законодавстві, які б зробили систему стандартизації, ліцензування та акредитації приватних практик сучаснішою. З іншого — шляхи зменшення дистанції між академічною освітою і практичною діяльністю та створення центрів психічного здоров’я. Також учасники акцентували увагу на актуальних тенденціях в створенні мультидисциплінарних команд.  
  • Практичні аспекти діяльності фахівців з відновлення психічного здоров’я. Експерти обговорили необхідність забезпечення ранньої та якісної діагностики для превенції психічних захворювань, роль екзистенційних і ціннісних аспектів в збереженні резілієнтності та психічного здоров’я, шляхи психічного відновлення та соціальної інтеграції пацієнтів. 

Семінар модерували Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ і Володимир Фадєєв, завідувач відділу Інституту філософії імені Г.С Сковороди НАН України.

Координувала проведення заходу директорка семінарських програм АІК Аліна Шклярук.

Національна програма ментального здоров’я за підтримки Олени Зеленської створює звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб українці знайшли в собі приховане джерело сили у складні часи. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 

Проведення заходу відбувалося за фінансовою підтримки USAID та організації Pact в Україні.

X