Безпека, освіта, справедливість, економіка та довіра — 13 квітня Аспен Інститут Київ провів семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України”
Безпека, освіта, справедливість, економіка та довіра — 13 квітня Аспен Інститут Київ провів семінар “(Пере)осмислення суспільного договору України”.
Під час семінару учасники з різних сфер — народні депутати України, представники Кабінету міністрів України, судової влади, бізнесу, освіти, благодійних фондів, журналістики, культури, військовослужбовці, державні службовці вищого рівня — говорили про трансформацію суспільного договору в контексті цивілізаційних зсувів, які відбуваються в Україні та світі.
Наводимо деякі тези, що звучали у рамках обговорення:
- Безпека — основний фокус уваги суспільства в умовах екзистенційної війни з Росією. Економіка, освіта, державне управління мають бути на неї орієнтовані.
- Якісні зміни у сфері освіти на усіх рівнях сприятимуть зміцненню безпеки держави. Це стосується як середньої, так і вищої освіти, а також виховання громадянських компетенцій та чеснот, що впливає спроможність протидіяти пропаганді.
- Запит на справедливість є одним ключових факторів впливу на соціальну стабільність в Україні.
- Від рівня консолідації українського суспільства залежать місце нашої держави в майбутньому світовому порядку та її роль у розвʼязанні глобальних проблем.
- Важливими пріоритетами є відновлення довіри до публічної служби та збільшення ефективності її діяльності, особливо щодо найбільш нагальних викликів.
- Важливим елементом стійкості держави є перехід української економіки на військові рейки. Відкритий діалог суспільства, бізнесу та держави допоможе зрозуміти ключові економічні пріоритети.
- Суспільний договір має бути максимально інклюзивним, забезпечуючи співробітництво та соціальну стабільність.
Семінар модерували Денис Полтавець, директор програмного розвитку Аспен Інституту Київ, та Роман Кобець, науковий співробітник Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Проведення семінару координувала Олена Фоміна — директорка програмних напрямів Аспен Інституту Київ.
Дякуємо учасникам за відкритість та щирість під час обговорення!
Проєкт «Суспільний договір для України» реалізується за підтримки NED (National Endowment for Democracy).