fbpx

День філософських діалогів для учасниць “Школи успіху”

4 липня Аспен Інститут Київ провів день філософських діалогів, що стали частиною 10-денного освітнього проекту “Школа успіху”, який організовує Klitschko Foundation для підлітків 14-16 років. Проект покликаний дати знання та навички ХХІ століття проактивним підліткам з усіх куточків України.

День діалогів відбувся у форматі трьох онлайн-сесій, під час яких підлітки читали та обговорювали твори класичних та сучасних мислителів, відверто висловлювали власні думки на фундаментальні світоглядні питання, спільно працювали над груповим проектом. 

– На основі творів класиків філософії Арістотеля і Томаса Гоббса учасниці з’ясовували що робить державу справедливою чи несправедливою, яке місце у ній посідає індивід і що спонукає людей до суперництва, а що – до об’єднання.

– Обговорюючи праці соціолога Норберта Еліаса та сучасного філософа Френсіса Фукуями, учасниці розмірковували над тим, наскільки наше самосприйняття залежить від інших, і яку роль відіграє довіра у особистих стосунках, розбудові суспільних інститутів та міжнародній співпраці. 

– На прикладі мисленнєвого експерименту, який запропонував економіст та філософ Амартія Сен, підлітки обміркували проблему справедливого суспільного договору, обміну та розподілу благ.

– Юні мислительки обговорювали біографії та історії успіху сучасних інноваторів – творців Facebook, SpaceX, Twitter, а також намагалися розібратися що робить людину лідером, яка роль креативності у створенні інновацій і яким є майбутнє технологій.

– Учасниці працювали над власними груповими проектами, плануючи уявну експедицію на Марс: осмислювали цілі, встановлювали правила взаємодії, розробляли принципи врядування та розподілу благ.

Діалогові сесії промодерували поетеса, журналістка, засновниця Kyiv Market, ведуча радіо “Аристократи” – Міріам Драгіна, а також кандидатка політичних наук, викладачка кафедри соціології КПІ, засновниця Big Brother School – Анастасія Донська.

У онлайн-зустрічі взяли участь 38 проактивних дівчат. Аналогічний семінар для хлопців відбудеться 22 липня 2020 року.

X