fbpx

Діяльність робочої групи «Цифрові загрози демократії»

В 2020 році за ініціативою Luminate в межах реалізації Програми «Добре врядування» Аспен Інститутом Київ спільно з Luminate створена робоча група «Цифрові загрози демократії». Метою діяльності робочої групи визначено створення в Україні осередку для обговорення у вільному форматі широкого кола питань, пов’язаних із актуальними цифровими загрозами демократії. До участі у групі були запрошені члени Аспен-спільноти.

Керівництво діяльністю групи здійснюється співголовами: Оленою Бойцун, членкинею Наглядової ради Аспен Інституту Київ, Директоркою з інвестицій, Центральна та Східна Європа, Luminate та Сергієм Роголем, членом Наглядової ради Аспен Інституту Київ, співвласником групи компаній «ЕСТЕТ».

У 2020 році проведено шість зустрічей робочої групи, зокрема обговорювалися теми: 

  • “Добре врядування та протидія цифровим загрозам демократії”.
  • “Цифрове середовище розвитку медіа та інформаційна безпека: пошук рівноваги (інформаційна гігієна, протидія дезінформації)”.
  • “Інституціональні, правові та соціо-філософські аспекти цифровізації (цифрові права, ідентифікація та персональні дані)”.
  • “Штучний інтелект: pro і contra демократичного порядку денного (сутність етичних проблем та еволюція deepfakes)”.
  • “Етика екосистеми цифрового середовища та демократичні цінності (підходи до регулювання та забезпечення privacy).
  • “Цифрові аспекти доброго врядування для розвитку демократії (фінансова прозорість та підзвітність, технології інклюзивності та суспільного залучення)”.

31 липня 2020 з 10.00 до 12.00 планується проведення підсумкової дискусійної онлайн-сесії робочої групи “Цифрові загрози демократії”, присвяченій узагальненню результатів та напрацювань, рефлексіям учасників та обговоренню можливих напрямів розвитку відповідного дискурсу в Україні.

До участі в онлайн-обговоренні додатково можуть бути запрошені члени Аспен-спільноти, професійна діяльність яких є дотичною до фокусу діяльності робочої групи. Якщо Ви бажаєте взяти участь в онлайн-обговоренні, заповніть, будь ласка, реєстраційну форму за посиланням: https://bit.ly/3dRs7ey до 10 липня 2020. Кількість учасників обмежена, участь у зустрічі буде підтверджена за результатами розгляду реєстраційних форм.

Програма «Добре врядування» розвивається за підтримки гранту від Luminate.

X