fbpx

“Формування спільноти є критичним для кожної організації”: Юлія Тичківська виступила на Х Форумі розвитку громадянського суспільства

30 листопада відбувся Х Форум розвитку громадянського суспільства. Виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська взяла участь у панельній дискусії “Організаційна (не-)залежність і стійкість у часи турбулентності”.

На Х Форумі розвитку громадянського суспільства виконавча директорка Аспен Інституту Київ Юлія Тичківська говорила не лише про стійкість організацій, а й про її особистісний вимір. Потрясіння відбуватимуться завжди: важливо, щоб вони не ламали людей, а давали поштовх  до розвитку.

— На відміну від фізичних реакцій, коли пружне тіло кожного разу повертається до своєї форми, потрясіння змінюють людину. Стійкість — вміння використати набутий досвід, щоб стати сильнішим та рухатися далі. Це важливо враховувати в умовах перманентних криз. Якщо організація планує грати в довгу, треба дбати про життєвий баланс  команди. 

Юлія Тичківська також наголосила на формуванні спільнот як важливій складовій стійкості організацій. Так, Спільнота Аспен Інституту Київ об’єднує активних людей з сильним відчуттям спільного блага, які спроможні до ефективної співпраці. Без членів Спільноти діяльність Аспен Інституту Київ була б неможливою.

— Формування спільноти є критичним для кожної організації. Сталі зміни, як правило, відбуваються знизу вгору. У цьому ланцюгу спільнота є одним з найважливіших та найефективніших елементів. Водночас, у важкі часи члени спільноти будуть першими, хто підтримає організацію та прийде на допомогу. 

На думку виконавчої директорки Аспен Інституту Київ, бізнес вийшов за рамки лише отримання прибутку. Для лідерів цієї сфери не менш важливим стає спільне благо. 

— Громадянське суспільство, як явище, вийшло далеко за межі ГО. Бізнес робить щось значно більше, ніж просто отримання прибутку. Якщо говорити про діяльність Аспен Інституту Київ, вона можлива завдяки підтримці підприємців. Ми пишаємося, що бізнес розуміє важливість місії Інституту та допомагає нам зберігати стійкість навіть у найважчі часи. 

Також у дискусії взяли участь Олександр Клюжев, Ілларіон Павлюк, Олександра Бакланова та Оксана Майдан. Модерував обговорення Олександр Сушко. Подія відбулася за партнерства з Міжнародним фондом “Відродження”.

Команда Аспен Інституту Київ дякує організаторам за запрошення на Форум. А також бажає всім нашим читачам, їх організаціям та компаніям стійкості!

X