fbpx

Євген Глібовицький розповів про практичне значення суспільного договору для України

Аспен Інститут Київ за ініціативи Ради Спільноти розпочав  проєкт, присвячений обговоренню нового суспільного договору для України. У межах проєкту Інститут провів три семінари та дискусію. Під час дискусії  партнер компанії pro.mova Євген Глібовицький розповів про практичне значення суспільного договору для України.

Практичне значення суспільного договору полягає насамперед у відповіді на ті питання, які постануть в нашому суспільстві після перемоги. Зокрема, про те, як саме співіснуватимуть необхідність концетрації влади, і прояв нової повоєнної суб’єктності громадян.

Окрім того, Євген Глібовицький зазначив, що відповідь на це питання має значення і для ширшого контексту:

Раніше в публічному дискурсі ми звично говорили, що є досконалі західні моделі і недосконала українська модель. Зараз ми бачимо, що українська модель може бути цікавою і для розвиненого західного світу. Де все менше безпеки і все більше відставання еліт від суспільних потреб. Україна, яка є більш горизонтальною, більш мережевою, і яка передбачає звернення до держави тільки в умовах крайньої необхідності, раптом починає виглядати не як недолугий гравець, а як фактично одна з можливих моделей.

X