fbpx

Лана Зеркаль: “Ця війна сталась через впевненість Путіна у своїй беззаперечній індульгенції“

Лана Зеркаль – колишня заступниця міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції. Під час спільного заходу “Український діалог” Аспен Інституту Київ та Аспен Інституту Німеччина пані Зеркаль пояснила, як російський газовий і нафтовий шантаж призвів до повномасштабного вторгнення.

— Росія використовує газ як зброю. Це не лише гасло, а практичне питання, яке вони продовжують використовувати з різними політиками та під час різних конфліктів. Нещодавно ми побачили наслідки такої політики щодо Польщі та Болгарії. Росія раптово вирішила припинити поставки та не продовжувати контракти, які вони підписали з цими двома країнами. Вони постійно використовують цей вид шантажу.  

Пані спікерка підкреслила, що втрати, які світ може понести від продовження війни значно більші за будь-які можливі втрати економіки сьогодні у випадку запровадження санкцій одночасно всіма країнами. — Ми зацікавлені в швидкому успішному закінченні цієї війни й хочемо миру та стабільності. Однак ціна має значення, але це не просто економічна ціна. Крім того, це вартість людських життів та нашої території. Щоб досягнути цієї мети, ми повинні переконатися, що Росія не буде в змозі постійно фінансувати свою військову машину, яка зараз має більше джерел енергії, ніж інші. 

Лана Зеркаль є досвідченною переговірнецею й брала участь у переговорах з Росією у тристоронньому форматі. У 2014 росіяни виступали проти угоди України з Євросоюзом і не хотіли, щоб вона була підписана. Лана зазначила, що 18 раундів були проведені без надії на успіх лише через те, що багато європейських політиків вважали, що було б корисно догодити росіянам і продовжувати співпрацювати з ними, незважаючи на війну. 

— Усі наміри догодити росіянам і призвели до цієї війни. Адже Путін був більш ніж упевнений, що в результаті йому усе зійде все з рук. Причиною тому була європейська політика. Важливо розуміти різницю в менталітеті. Росіяни думають у відмінний спосіб від європейського суспільства, тому що вони не вірять у правління більшості. Вони не вірять у цінності. У них абсолютно відмінні підходи до цінностей. У них зовсім інша культура та історія. 

Аспен Інститут Київ запустив проєкт #Ukrainian Dialogue у співпраці з міжнародними партнерами . Його мета – створити платформу для лідерського діалогу між українцями, які борються за демократичні цінності, та представниками інших країн, які підтримують Україну.

Слухайте подкаст #Ukrainian Dialogue :

X