fbpx

«Мистецтво і національна ідентичність» – завершився семінар клубного типу

9-11 серпня в рамках програми The Aspen Institute Kyiv – Aspen Society of Fellows завершився черговий семінар клубного типу. Семінар був присвячений темі «Мистецтво і національна ідентичність» та зібрав членів Аспен-спільноти, аби знову зануритися в глибокі роздуми довкола питань, що формують наш світогляд та погляди.

В форматі модерованого діалогу учасникам вдалося обговорити, як тема національного і народного вийшла на перший план у мистецтві і стала основою для натхнення лідерів та націй. Як поети і митці формували і досі формують національну ідентичність в Східній Європі, а колоніальна політика створила різні національні символи в різних куточках світу. Що таке політика пам’яті та яка роль музеїв в цьому процесі. Як національні мотиви і стилі трансформовувалися в музиці й до чого це призвело.

Важливою частиною семінару стала бесіда з засновницею LvivMozArt та визначною диригенткою сучасності Oksana Lyniv. Оксана стала першою жінкою-головною диригенткою Опери та філармонійного оркестру в місті Ґрац. Також Оксана є володаркою престижних міжнародних премій, таких як TREBBIA International Awards та Мюнхенського оперного фестивалю. Під час бесіди вона щиро поділилася персональним творчим досвідом та майбутніми професійними планами.
На завершенням учасники долучилися до концертної програми фестивалю LvivMozArt, який по праву є однією з найвизначніших культурних подій України!

X