fbpx

Онлайн-обговорення теми “Роль загальних судів у конституційному судочинстві: як забезпечити пряму дію Конституції в суді”

22 грудня в межах розвитку програмного напряму “Справедливість, закон і суспільство” Аспен Інститут Київ провів онлайн-обговорення теми “Роль загальних судів у конституційному судочинстві: як забезпечити пряму дію Конституції в суд”.

Захід був присвячений визначенню випадків, в яких суд першої інстанції може забезпечити пряму дію Конституції України, тим самим не застосувавши закон, який на думку суду, є неконституційним, та аналізу відповідної судової практики.

Представники правничої спільноти Аспен Інституту Київ обговорили такі питання:

Як у таких випадках співвідносяться право і закон? Чи не руйнує такий правовий інститут існуючий правопорядок, який грунтується на законі? Чи, навпаки, робить Конституцію України ближчою до людей?

В форматі модерованого діалогу учасники обговорили практичні ситуації, в яких 

суд застосував норми Конституції України, звертаючись до Пленуму Верховного Суду, щоб він вніс відповідне конституційне подання до Конституційного Суду України. 

Онлайн-обговорення модерув Расім Бабанли, керівник департаменту аналітичної та правової роботи Верховного Суду, доктор юридичних наук. 

Ми вдячні учасникам діалогу за плідний діалог!

Захід проведено за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

X