fbpx

Панельна дискусія “Що чекає на Україну?” у рамках Aspen Security Forum 2023

18-21 липня у США відбувся Aspen Security Forum, під час якого була організована панельна дискусія “Що чекає на Україну?”. Світова спільнота консолідує зусилля для підтримки України та солідаризується у боротьбі з агресором й зневагою міжнародного права.

Учасниками панельної дискусії стали:

  • Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента України.
  • Олександра Матвійчук, Голова Центру громадянських свобод, лауреатка Нобелівської премії миру.
  • Колін Кол, старший науковий співробітник університету Стенфорду, колишній заступник міністра оборони США.
  • Філіп Зеліков, професор історії Центру Уайт Баркетт Міллер в університеті Віргінії.

Модераторка: Сʼюзен Гласер, штатна авторка The New Yorker. 

Ділимося деякими тезами спікерів:

🔹Андрій Єрмак:Формула миру президента України Володимира Зеленського має об’єднати світ. Десять пунктів Формули миру — це не лише про те, як закінчити цю війну, щотриває на території України. Це про подолання великих криз, які є наслідками цієї війни. Йдеться про продовольчу безпеку, ядерну безпеку, екологію, дуже важливі гуманітарні питання. Адже ми маємо повернути не лише всі наші території, а й усіх наших людей. Насамперед усіх українських дітей, які були незаконно депортовані в Росію та на окуповані території”.

🔹Олександра Матвійчук: “Коли почалась повномасштабна війна, демократичні країни обʼєднали свої зусилля, щоб допомогти Україні не програти. Зараз же наратив змінився на “Україна має виграти якомога швидше”. І Україна отримує різноманітну зброю, щоб мати можливість захищатися. Проти Росії були введені серйозні санкції і ми надзвичайно вдячні за це нашим партнерам. Українці завжди будуть пам’ятати всі демократичні країни, які з нами в цей драматичний час нашої історії”. 

🔹Колін Коул: “Проблема контрнаступу полягає зараз не у можливості завдавати ударів. Вони [ЗСУ] мають цю можливість. Проблема не в ста кілометрах, вона в одному кілометрі прямо перед ним, мінних полях. Ми продовжимо допомагати із цим, надавати безпекову допомогу. Більшість бойової сили ще не залучено у контрнаступі. Багато людей цього не розуміють і коли українці знайдуть слабке місце у російській обороні, Збройні сили знайдуть можливість прориву там та подальшого просування.

🔹Філіп Зеліков: “Минулого року Україна втратила 29% свого ВВП, а більше третини населення держави вимушено переселені. Велика частина українців виїхала за межі країни і думає, чи повернеться колись додому. Немає цивільної авіації. Транспортна система повернулась до 1950-х років. Країна втрачає доступ до моря. Але покоління українців, які мають намір побудувати нове суспільство, виходить на перший план. Світ об’єднується у підтримці України”.

X