fbpx

“Розломи суспільства і солідарність у сучасній і майбутній Україні” — Інститут провів клубний семінар для членів Аспен-спільноти

29-30 липня 2023 року Аспен Інститут Київ провів клубний семінар “Розломи суспільства і солідарність у сучасній і майбутній Україні”.

Упродовж двох днів учасники міркували над питаннями солідарності на локальному та глобальному рівнях. Учасники відзначили, що без достатнього рівня солідарності у суспільстві настане криза, внаслідок якого воно розпадеться на спільноти. Тобто, обʼєднавчим фактором для суспільства може стати єдність заради спільної мети, наприклад, заради успішного майбутнього. 

Але при цьому існує низка питань, які необхідно буде вирішити: яку логіку спільнот і суспільства застосовувати? Як зберігати солідарність, яку пропонує спільнота, але при цьому вливатися в модернове суспільство? Як мінімізувати розломи у суспільстві, які вже існують та виникнуть після перемоги? На основі чого українцям будувати солідарність? Яке ставлення у суспільстві має бути до чутливих питань, зокрема, тем мігрантів, реінтеграції тимчасово окупованих територій,  відповідальності для росіян та колаборантів?

Обговорення видалося доволі відвертим, а деякі теми викликали жвавий діалог. Розмова була продуктивною, провокувала синтез нових смислів та відповідей на давні питання. 

Дякуємо учасникам за насичене обговорення, сповнене цікавими й новими ідеями! Чекаємо на зустрічі на наших наступних заходах.

Довідково: Аспен Інститут Київ проводить семінари клубного типу для членів Спільноти. Це активні та проактивні випускники, яких об’єднує прагнення спільного блага. Одна з особливостей таких діалогів — атмосфера довіри. Учасники щиро висловлюють свої думки та не намагаються довести їх правильність. 

X