fbpx

Перспективи відносин Україна-США: Аспен Інститут Київ провів Аспен-бесіду з Оксаною Маркаровою

17 жовтня Аспен Інститут Київ провів бесіду з Оксаною Маркаровою, Надзвичайним і Повноважним Послом України в США, на тему “Сучасні виклики для України та світу та пріоритети США у глобальній політиці”. В бесіді взяли участь члени Аспен-спільноти. 

Пані Оксана Маркарова розповіла про роль США у сучасній глобальній політиці, у проукраїнській коаліції, про оборонну, фінансову, економічну та гуманітарну допомогу Україні від Сполучених Штатів, про те, що Україна може запропонувати світу.

Зокрема, під час Аспен-бесіди говорили про таке:

  1. Місце повномасштабного вторгнення Росії в Україну в загальному порядку денному США та наративи, які наразі панують у США щодо війни.
  2. Допомога Сполучених Штатів Америки Україні (оборонна, фінансова, економічна та гуманітарна) — як вона змінилась за роки війни — та перспективи її розширення.
  3. Перспективи співробітництва Україна-НАТО. 
  4. Передвиборча ситуація у США та її вплив на відносини з Україною.
  5. Події в Ізраїлі та їх наслідки для геополітичної ситуації.

Крім фахових коментарів пані Оксани Маркарової щодо відносин України та США, а також геополітичної ситуації у світі, учасники зустрічі мали змогу поставити пані Послу питання, що дозволило краще зрозуміти загальний контекст і значення подій.

Аспен Інститут Київ організовує для членів Спільноти зустрічі, що обʼєднують людей, які прагнуть до створення спільного блага, для обміну думками в атмосфері довіри. Ця зустріч стала черговою у майбутній низці бесід на геополітичні теми з українськими дипломатами. 

X